Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell érettségire tanulni?

Hogyan kell érettségire tanulni?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem. Matekból és nyelvekből már egész jól állok, de a töri és a magyar egyszerúen nem megy. Eddig minden témáról össze vissza tanultam, és elég nagy káosz van most bennem. Van valahol olyan oldal, ami összeszedve leírja az összes témakört ami kell ezekből középszíntű érettségire, hogy végig tudjak haladni sorban és ne maradjon ki semmi, vagy az az egyetlen megoldás, hogy 9-től előszedem az összes könyvet és bemagolom az egészet? Mert eddig nagyon össze vissza tanultam, és nem tudom, hogy egyáltalán milyen témák kellenek még, vagy hogy kellene hozzákezdeni?

ápr. 7. 00:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Tételenként tanuld.
ápr. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

És a tételeket hol találom?

Mert mi csak szóbeli tételeket kaptunk, de azt mondta a tanárunk, az nem fedi le az írásbelit

ápr. 7. 00:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mozaiknak vannak jó felkészítő könyvei, érdemes megvenni őket. [link]
ápr. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor érettségiztem (12 éve), úgy készültünk írásbelire, hogy a korábbi érettségi feladatokat kinyomtattak és megoldottuk. Ott tudod figyelni az időt is és ad egy feladatmegoldó készséget.
ápr. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogjátok kapni a tételeket a tanároktól.
ápr. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Az írásbelihez kb nem kell tudni semmit, képek meg források alapján kell írni, ha van egy kis gógyid, sima ügy.

Nekünk pl képről fel kellett ismerni piramist meg ilyenek. Az edszénél meg grafikon alapján a gazdaságról írni.

ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Az írásbelihez kb nem kell tudni semmit, képek meg források alapján kell írni, ha van egy kis gógyid, sima ügy"


Csak az a baj, hogy a legtöbb emberbe annyi IQ sem szorult, hogy egy fogalmazást meg tudjon írni vagy egy teljesen evidens esszét a források alapján, mert a készségük addig terjed ki, hogy azt bemagolják amit a szájukba rágnak / letesznek eléjük papírlapon, amit felmondanak összefüggéstelenül hebegve-habogva.

ápr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem amúgy hasznos, ha már az írásbeli érettségi előtt megtanulja az ember a szóbeli tételeket. Főleg történelem érettségin szerintem hasznos lehet, mert tény hogy nem fedi le 100%-ban egymást, viszont ettől függetlenül nagy segítség lehet. Én pl. főleg a szóbeli tételeket tanulgattam az írásbeli előtt, és azt hiszem talán 70% körüli eredményt értem el az írásbelin töriből, ami azért nem rossz, mert tényleg igazából csak a szóbeli tételeket tanulgattam, nem tettem nagy erőfeszítést. Mondjuk az évek során mindig tanultam a töri órákra, szóval azért onnan is ragadt rám valami nyilván, de így kifejezetten nem erőltettem meg magam.


Illetve ha nincs idő annyira alaposan felkészülni a történelemre, akkor szerintem az is sokat ér, ha a Zanzán feltöltött videókat megnézi az ember. Azért valamennyire ráragad a videókból az emberre.

ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Közepek vagy emeltezel?
ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Közepezek
ápr. 11. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!