Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még szükség egyáltalán az...

Van még szükség egyáltalán az általános kötelező oktatásra?

Figyelt kérdés

Utúbbi időbe, a környezetemben is, egyre többen panaszkodnak, szinte tehernek érzik ,hogy a kölkeik iskolába járnak. Amikor csak lehet, a gyerek ki vannak írva, az iskola szeintük úgy sz....r ahogy van...


Szerintem covid óta tényleg értelmetlen, és hallva a jövőbeli terveket, inkább be kéne szüntetni a kötelező oktatást.



ápr. 10. 19:55
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
21 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
85%
Egy normális ország normális közoktatására szükség lenne, de ...
ápr. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Tekintsünk el Magyarország helyzetétől, ha lehet.


Az információk megszerzése, már interneten keresztül is sokkal hatékonyabban eszközölhető, mint egy állami iskolában. Sőt, értelmesebb gyerekeknek nem kell elviselniük a többi, szerényen szólva is igénytelen kretént...

ápr. 10. 20:02
 3/21 anonim válasza:
77%
Hallod esztet Mária Terézia, a parasztok akiknek megadtad a tanulás kiváltságát, visszasírják a jobbágyságot...
ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Az én gyerekeim 80%-ban a társaság miatt járnak iskolába, 20%-ban vezérli őket a tudásvágy max. Eszem ágában sincs "kiírni" őket, pont jó helyen vannak, szocializálódjanak, éljenek csak! A francnak lenne kedve a nulláról idehaza oktatni őket, épp elég az, amikor korrepetálnom kell valamelyiket abból, amit nem ért.
ápr. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
3. Szerintem is jobbágyok lesznek így többen, de nem kéne magukkal húzni a többieket is.
ápr. 10. 20:05
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

#2

Egy jó közoktatási rendszer jól használja a rendelkezésre álló technikai eszközöket. Képes arra, hogy a gyerekeket képességeik és speciális adottságainak megfelelően juttassa tudáshoz.

ápr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Ha ilyen kérdést képes vagy komolyan feltenni, akkor kár votl rád pazarolni bármilyen oktatást is, nem sok ragadt rád.
ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

1. A tankötelezettséget fenntartanám, sőt az életkori határt felemelném.

2. Viszont engedném, hogy bárki magántanuló legyen, aki leteszi az év végi osztályozóvizsgákat. Ha otthon hatékonyan tanítják, vagy önállóan jobban tud tanulni, nem kell az iskolával zaklatni.

3. A tantárgyak szabad megválasztását és sorrendjét is engedném, csak azt írnám elő, hogy évente minimálisan hány tanegységet (osztályvizsgát) kell teljesítenie. Például ha akarja, akkor a magyart idén kihagyhatja, de teljesítse az 5. és 6.-os matekot is.

ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi hetes! Esetleg valami érdemi reakció, mert ez így csak személyeskedés..., amivel kapcsolatban pl. egy kifejezetten színvanalas suliban sem hallottam, míg az interneten aztat' olvastam, hogy érvelési hibának számít :)
ápr. 10. 20:12
 10/21 A kérdező kommentje:
8-as, egyetértek veled, csak kegyetlenebb lennék, és a szülőkre bíznám, hogy járatják-e iskolába a gyerekeiket. A többi természetes szeleklció.
ápr. 10. 20:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!