Orvosi matek nélkül?

Figyelt kérdés
Az orvosis kémia es fizika milyen?mennyit kell számolni? Milyen a gepeszmernok szakhoz képest ?

ápr. 15. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést harmadszorra teszed fel a mai délelőtt folyamán. Még mindig hülyeség összehasonlítani egy orvosi és mérnöki szakot, és nézz bele egy emelt kémia érettségibe, az az orvosira a belépő követelmény. Sokat kell számolni, elárulom:)

Akkor is, ha negyedszerre is felteszed a kérdést

ápr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőn van valamennyi számolás + statisztikán és farmakológián is, de egyik se túl bonyolult, őszintén kb. általános iskolás matek skilleket igényel, legalábbis ami nálunk volt, de nem hiszem, hogy más egyetemeken sokkal nehezebb lenne. Egy emelt kémia vagy fizika érettségi, ami kell a bejutáshoz sokkal bonyolultabb ilyen szempontból.
ápr. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gépésznek bejutni könnyebb. Bent viszont, épp ezért, több a bukott tárgy, meg csúszás, mint az orvosin.

Aki ÁOK ra akar menni, annak a két emeltjéhrz màr gimiben is sokat kell készülni, úgyhogy jobban tud órákon át intenzíven agyalni, mint aki minimum ponttal jut be gépészmérnökire. A mérnökök majd az egyetemen szoknak rá a tanulásra.

ápr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 tambi3 ***** válasza:
55%

Gépészmérnök vagyok, a feleségem pedig már asszonyként, mellettem végezte el az orvosit laborszakon, így van valamennyi rálátásom a dolgokra.


Csupán a biokémia és biofizika ismeretanyaga és összetettsége egyenként is messze meghaladja a gépészmérnöki matematikát.


Szememben minden orvos kétlábonjáró sok terrabájtos memória, körülvéve némi fehérjével illetve belül mésszel...


Ha orvos akarsz lenni, akkor nem csupán az életformád, de a szenvedélyednek is kell lenni a tanulásnak. Hat év alatt úgy-ahogy elvégzed az egyetemet, és a családban te leszel az ORVOS!, de a kórházban még sokáig kevesebbet tudsz majd a nővéreknél, így "te állsz a sor végén". (Mikor megkaptam a mezőgazdasági pilótai kinevezésemet, és azt hittem, hogy vagyok valaki, a főszerelő elmagyarázta a sorrendet: Vezetőpilóta - főszerelő - szerelő - rakodók csoportvezetője - rakodók - őr - őrkutya - kezdő pilóta). A főorvosok majd gondoskodnak róla, hogy megtaláld a helyed... és betű szerint tanulhatsz életed végéig. De közben életeket menthetsz, így a lehetőség nem összehasonlítható egy magamfajta mérnök munkájával.


A fizika viszont (legalábbis a mérnöki fizika) örök!

ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!