Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges emelt biológia és...

Lehetséges emelt biológia és kémia érettségire felkészülni magántanár nélkül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

23 éves vagyok, tehát már jócskán túl vagyok az érettségi időszakon, viszont annak idején nem igazán tanultam érettségire, mert úgy terveztem egyetem helyett okj-s képzést választok. Viszont most 2 okj után úgy érzem mégis szeretnék diplomát, ezért szertnék javítani az érettségimen. Az lenne a kérdésem, hogy autodidakta módon lehetséges-e felkészülni kémiából és biológiából emelt szintű érettségire? Magántanár anyagi okokból kifolyólag sajnos nem jöhet szóba. A kémiához még annyit hozzáfűznék a számítások miatt, hogy matekból nagyon gyenge vagyok. Orvosira vagy állatorvosira jelentkeznék szívesen. (Ha nem vesznek fel nyitott vagyok más szakokra is, a lényeg, hogy piacképes diplomát szerezzek amivel itthon és külföldön is jól el tudok helyezkedni.)



2017. jan. 22. 19:13
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem fel lehet. Fennt van a részletes kövelményrendszer az Oktatási Hivatal honlapján. Esetleg bemehetnél volt sulidba egy-két tanácsért, hogy milyen módszerrel érdemes felkészülnöd, mire érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni.
2017. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
54%
Fel lehet. Kémiából a Villányi-könyveket érdemes megvenni, bioszból a mozaikos tankönyvek és Nagy Etele jegyzete, ami fenn van a neten. Arra számíts, hogy nem biztos, hogy egy év elég lesz, illetve, hogy a matekra szükséged lesz majd, a kémiás számítások az emeltben nem kifejezetten egyszerűek, de nem is megcsinálhatatlanok. Sok sikert! :)
2017. jan. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
63%

Lehetséges - bár valószínűleg már nem idén tavasszal (hacsak nem derül ki rólad, hogy zseni vagy:)).

Fura, én épp azzal akartalak "vigasztalni", hogy a kémia számításokban a MATEK rész egyáltalán nem húzós. A négy alapművelettel, aránypárokkal és nagyon egyszerű kétismeretlenes egyenletekkel meg pár 10-es alapú logaritmussal nagyon jól el lehet boldogulni!)

Amúgy én is a már említett könyveket ajánlom, az Ötösöm lesz kémiából példatárhoz kidolgozott megoldáskötet is tartozik, ahol akár többféleképpen is le vannak vezetve a feladatok.

Akár azt is mérlegelheted, hogy egyszerre csak az egyik tárgyból készülsz, és különböző időszakokban teszed le a két érettségit!

2017. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%
Fel lehet készülni, de ahogy már előttem is emlitették ebben az évben már valószinűleg nem fog menni. Én tavaly emelteztem kémiából és biológiából, éppen ezért rengeteg könyvem van ami jól jön a felkészüléshez és megvannak a kidolgozott tételek is a követelmény rendszer szerint. Szóval, ha esetleg jól jönnének könyvek ill. jegyzetek szivesen megválok tőlük baráti áron.
2017. jan. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
85%

Mindkét érettségire(emelt kémia, emelt biosz) önállóan készültem fel, 80 és 73%-ra sikerültek, ami szerintem nem rossz eredmény.

Viszont ha 0-ról kezded, érdemes 1 évet rájuk hagyni...esetleg ha most elkezdesz készülni és nincs teljes embert igénylő munkád, felkészülhetsz megfelelően az őszi időszakra is, kissé feszítettebb tempóban.

2017. jan. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem fel lehet, akár a tavaszira is. (Ha nincs mellette más dolgod.)

Igazából a tananyag, amit kérnek nem nehéz (az egyeteméhez képest tényleg neveségesen egyszerű).

Annyit kell csinálnod, hogy rutint szerzel a feladatok megoldásában (ugyanazok a feladatok váltogatják egymást), ezért azokra fektess nagy hangsúlyt.

Mellette kezd el a követelményrendszer szerint kidolgozni/tanulni az anyagot. +A biológia esszéket is dolgozd mi mindenképpen, amik eddig voltak.)


Kémiára: Az ötösöm lesz feladatoknak, aztán van egy összefoglaló példatár is témakörök szerint (van belőle egy kék és egy piros is, az egyik csak villányi, a másik meg villányi társírókkal), aztán a próbaérettségis kicsi könyv.

Én elméletre a mozaikos összefoglalót használom, meg az ennyit kellene tudnod: kémia c. kicsi sárga könyvet. Szerintem ezekben vannak a legérthetőbben leírva a dolgok.


Biosz: A Trefort kiadónak van témakörök szerint összefoglalva két feladatgyűjteménye. Ezeket ajánlom szerezd be. (Biológia lépésről lépésre.) Ezek az érettségi feladatok, de így jobban át tudod tekinteni.

A mozaikos könyvekből pedig tanulok, + a netes jegyzet, amit már írtak.

2017. jan. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Szerintem 3 honap nem eleg a kemia szamolasokra. Hihetetlen idoigenyesek. Az elmeletnek is ulepednie kell bizonyos feladatokhoz.

Nem erdemes egyetemi tananyaghoz hasonlitani az erettsegit, ott viszonylag folyamatosan vezetnek bele a hatalmas mennyisegu tanulnivalo elsajatitasaba.

2017. jan. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
17%
Fel lehet simán. Sőt... ha ez nem megy egyedül akkor az orvosi és állatorvosi is felejtős, mert ott fél év alatt kell annak a többszörösét megtanulni - egyedül - , ami ennek a 2 tárgynak az emelt értettségijéhez kell.
2017. jan. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%
Fel lehet, de ha nem sikerül mindenképp próbáld meg jövőre is!:)
2017. jan. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

"ott viszonylag folyamatosan vezetnek bele a hatalmas mennyisegu tanulnivalo elsajatitasaba."


:D Hát nem éppen. De majd ha egyetemre kerülsz, akkor meglátod.

2017. jan. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!