Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vezetési gyakorlatnál az első...

Vezetési gyakorlatnál az első alkalom hogyan zajlik?

Figyelt kérdés
Van valami gyakorlópálya, ahol meg lehet tanulni biztonságosan vezetni? Remélem nem egyből a forgalomba raknak be valakit

ápr. 23. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem a forgalomba vittek elsőnek, mert nem volt nyitva a pálya. De a forgalomnál is eléggé kint voltunk, kevésbé forgalmad helyeken, plusz az oktató rendszeresen használta a pedálokat. :D De második órán igen, gyakorló pálya. Nyugi, semmi extra, ne félj tőle.
ápr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem volt gyakorlópálya de egyébként nem vészes, az volt kicsit neccesebb az első alkalomkor amikor a Boráros-térnél torlódott a villamos forgalom én kanyarodtam volna de jött a mentő. Viszont visz magával a forgalom és megtanulod gyorsan a kuplungolást és a pedálok használatát, főleg hogy pont délután 4-5 körül vezettem amikor végetért a munkaidő és araszolt a forgalom.
ápr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Engem egyből a forgalomba vittek! Annak az autósiskolának, ahova beiratkoztam, nem volt tanpályája. Akkor ültem először a kormány mögött. 34 éves voltam akkor. Ez 3 éve volt.

Először furcsa volt. Egy félreeső régi parkolóban gyakoroltunk, utána az óra második felében kivitt az oktató a forgalomba. Pont a reggeli csúcsforgalmat fogtuk ki, az egyik legforgalmasabb pontján a városnak.

Engem elöntött a de ja vu.

Nagyon élveztem, pedig voltak nehézségek. A 8. órán már úgy vezettem, hogy nem nagyon kellett az oktatónak beavatkozni.

Ne félj, jó lesz. Az oktató azért van, hogy segítsen!

Nagyon élveztem.

ápr. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igazából oktatónként eltérő, attól függ kinek milyen a stílusa.

Tanpálya ma már az esetek 99%-ában nincsen, hanem egyszerűen csak valami forgalom nélküli helyre kivisznek és ott kezditek, utána mentek ki tényleges forgalomba.


Nekem például így volt az első óra:

-Találkoztunk az Ecseri úti OMV kútnál.

-Átvezetett az oktató a Népligetbe.

-Ott először elmagyarázta a kezelőszerveket, pedálműködést, "ismerkedtünk" az autóval.

-Utána én még mindig anyósülésben, és azt kérte, hogy nézzek lefelé, hogy lássam az oktatói pedálokon és a váltón, hogy hogyan mozognak elindulásnál illetve váltásnál, és ment 2 kört a Népligetben.

-Ezután csere, én is mentem 1-2 kört a Népligeten belül, aztán egyszercsak mondta, hogy akkor most jobbra forduljunk ki, és kimentünk az Üllőire, onnan a Hungáriára.


Ez még a Covid előtti, pontosabban a kezdeti időszak volt, közben megjött a Covid, így kissé ritkábban voltak óráim és lassan kaptam vizsgaidőpontot...


(Igaz, nekem az eleje nem kellett volna, mert 12 éves korom óta vezettem már, de ezt neki nem kellett tudni.)

ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!