Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri gyógyszerésznek tanulni...

Megéri gyógyszerésznek tanulni? Könnyű elhelyezkedni? Milyenek a fizetések?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok és erősen gondolkodom, hogy a SOTE-GYTK-t jelöljem meg első helyen majd. Ahogy néztem az egyetem oldalát van lehetőség szakosodni- ezek közül pedig egyértelműen a klinikai gyógyszerészét érdekel a legjobban. Nem nehéz ebben elhelyezkedni? Félek, hogy végső soron patikában kötnék ki, amit (egyelőre) nem tartok túl izgalmasnak, akkor már inkább az iparban keresnék állást.

máj. 26. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, megéri. Nagyon kemény az egyetem, de kifejezetten gyakorlatias képzés. Szegeden például 3 éves tapasztalatot lehet már szerezni a képzés közben, ami végzés után nagyon jó lesz, hogy van 3 év tapasztalat, gondolom Pesten is van legalább ugyanennyi. Ha nagyon jó vagy kémiából, mindenképp ide menj, ne vegyészmérnökre. Nagyon sokan elkezdik a gyógyszerészetet, mert 350-360-370 ponttal be lehet jutni, de nagyon kevesen tudják elvégezni, ez miatt hatalmas kapkodás van a végzett gyógyszerészek iránt. Munkád mindig lesz, mert beteg ember mindig van.
máj. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Megéri elkezdi az egyetemet, viszont nem egy könnyű szak. Tanulni rengeteget kell és érteni kell az összefüggéseket, itt nem elég magolni. Alapvetően kémia orientált a képzés, 4 éven keresztül van kémia oktatva a legmagasabb szinteken.

Elhelyezkedés: jelenleg hatalmas hiány van gyógyszerészekből, szóval nagyon könnyű munkát találni. Iparban sokféle munkakör van, de a munkák túlnyomó része Budapestre korlátozódik. Előrelépési lehetőség itt akad, szakképzésbe is be tudsz lépni. Bejutni ide nehézkesebb, de ha már egyszer bejutottál és szerzel tapasztalatot minden sínen van. A gyárakban van home office lehetőség is.

A klinikai ág most kezdi nyitogatni a szárnyait Magyarországon, még kevés a hely, de nem lehetetlen bekerülni. Telítettebb mint az ipar vagy a patika. Sokféle képzésbe tudsz itt is kezdeni pl infektológia, toxikológia, citosztatikus infúziók készítése.

A gyógyszertári területen kb percek alatt találsz munkát. Nekem sem volt az álmom, de helyettesként a jelenlegi minimálbér ötszöröse-hatszorosa is megkereshető, tehát ha nem jön össze azonnal az ipar vagy a klinikum akkor sem fogsz éhen halni.


Véleményem szerint egy rendkívül sokoldalú diploma a gyógyszerészi diploma, nagyon sok területen el tudsz helyezkedni.

Én azért választottam az orvosival szemben, mert ott x ideig fixen az államnak dolgoztam volna, valamint sokkal kötöttebb az ő munakörük.

máj. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ma még kérdésed van írj nyugodtan, gyógyszerész vagyok! :)
máj. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nemcsak Pesten van nagy hiány, Szegeden is, de szerintem mindenhol máshol. Nagyon kevés a végzett gyógyszerész.
máj. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Röviden igen is meg nem is. Nagyon sok lemondással és áldozattal jár, hogy be tud ezt a szakot fejezni. Ha már befejezted akkor viszont nagyon jó lehetőségeid vannak a munkaerőpiacon. Én patikában ragadtam (vannak előnyei és hátrányai is) a fizummal elégedett vagyok. A tapasztalataim a fizetésekről: Jelenleg szerintem simán el lehet nettó 400-at kérni gyógyszertári munkára frissen végzettként. Ha már van pár év rutinod és jó is vagy a szakmában 600-700-as netto fizut is el lehet kérni (abban az esetben ha egy patika ezt ki tudja és ki is akarja gazdálkodni). A "jó" alatt azt értem, hogy: szeretnek a vásárlók, jól teljesítesz, figyeled a lejáratokat, készlettel megfelelően gazdálkodsz, leltározol folyamatosan (pl. keresel egy ritkább gyógyszert valakinek és megnézed hogy tényleg megvan annyi doboz belőle amennyinek meg kell lenni a gép szerint), illetve a gyógyszer kiadásod is hibátlan.


Volt/van egy legenda, hogy gyárban kevesebbel kezdesz mint gyógyszertárban, de egy kis rutinnal megemelkedik annyira, hogy többet keresel mint a patikában. Most ez igaz vagy nem: Nem tudom. Az biztosan kijelenthető, hogy nem egyszerű bekerülni. Nekem és jópár ismerősömnek nem sikerült, de én már nem is akarok bekerülni céghez/gyógyszergyártóhoz. Nekem már nem "vonzó" a multis hozzáállás. Szimpatikusabb a patikai hozzáállás: "Szeretnél dolgozni? Mikor akarsz kezdeni holnap vagy esetleg jövőhéten vagy következő hónapban?" Visszatérve az iparba nekem minőségbiztosítási és analitikai területeken 250-300 nettot ajánlottak 1-2 helyen. 350-400 nettot amikor kértem már "húzták a szájjukat". Ezek többsége 2020-2024-es időszakban volt.


A gyár szerintem érdekesebb lehet mint a patika. Bár ott is léteznek nagyon monoton munkakörök. A fizetés nagyban függ a területtől és a cégtől is. A patika meg tud jó is és rossz is lenni. Amikor lepukkant, régies patikában dolgoztam nagyon nyomasztott és gyűlöltem ott dolgozni. Amikor modernbe átmentem, azt egyből megszerettem. A váltott műszak (napi váltásban) is nagyon bejön nekem.


Szóval ha patikában maradsz vagy gyárban helyezkedsz nem fogsz éhen halni :) .

jún. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!