Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még reális esélyem ügyvédn...

Van még reális esélyem ügyvédnek lenni?

Figyelt kérdés

2 éves érettségit végeztem a magyar, töri 4, az angol 5 lett. Bár semmiből nem emelteztem.

Utólag tudom ezeket pótolni (újraírok emelt törit és magyart, nyelvvizsga), vagy ezt elszúrtam azzal, hogy lusta voltam középsuliban. Számomra nagyon átláthatatlan a helyzet így, hogy már túl vagyok a középsulin.



máj. 27. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hogy alkalmas lennél-e rá egyáltalán. Nem mindenki tud annyi mennyiséget megtanulni. Már az emelt töri önmagában is hatalmas anyag.

Nem sokat árultál el magadról, ennyi alapján nehéz megmondani.

Nyilván attól is függ melyik egyetemre mennél, mert a vidékiekre elég egy emelt, és nem muszáj a töri.

De csak akkor vágj bele ha tényleg nagyon elhivatott vagy, különben már az egyetemi évek alatt le fogsz morzsolódni.

Ennyit az egyetemi részéről.

Az hogy utána tudnál-e ügyvéd lenni egyáltalán, az megint egy más kérdés. Jogászként nagyon nehéz elhelyezkedni, senki nem garantálja hogy felvennének ügyvédi irodába gyakornoknak, mivel nagy a túlképzés, sok a jelentkező mindenhova. És nyilván a 3 év gyakorlat szükséges a szakvizsga letételéhez.

Nyilván az se előny hogy a magyar, töri közeped 4 lett, mert ezekből középszinten nem nehéz 5-öst írni, de mondom ezt neked kell felmérni hogy meglennének-e hozzá a képességeid.

máj. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A helyzetben pedig nem értem mi az átláthatatlan, minden világosan le van írva a felvi.hu-n, vagy az egyetemek honlapján. A középiskolások is onnan tájékozódnak.
máj. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%

Mármint az a kérdés hogy lehetséges-e újraírni érettségit, és megpróbálni az emeltet, vagy hogy ilyen körülményekkel alkalmas lennél-e a jogra? Utóbbira a választ ennyiből nem lehet megmondani, előbbire a válasz az hogy lehetséges, itt van néhány random info:

"„Hol jelentkezhetek?

Ha nem álltok jogviszonyban egyetlen oktatási intézménnyel sem, az ügyfélkapun keresztül az érettségi elektronikus jelentkezési lap kitöltésével, vagy az illetékes fővárosi vagy megyei kormányhivatalban adhatjátok le a jelentkezéseteket az érettségi vizsgákra az Oktatási Hivatal oldaláról letölthető jelentkezési lap kitöltésével. Ezt személyesen kell magatokkal vinnetek az illetékes hivatalba, vagy postai úton és e-papír szolgáltatással is eljuttathatjátok a hivatalba.

Miért, és mennyit kell fizetni?

Ha egyetlen intézménnyel sem álltok jogviszonyban, középszinten a minimálbér 15 százalékát, vagyis vizsgatárgyanként 35 ezer forintot kell fizetnetek, emelt szintű vizsga esetében pedig a minimálbér 25 százalékát, vagyis 58 ezer forintot.

Ezt a kormányhivatalokban beszerezhető utalványon vagy banki átutalással tudjátok megtenni, amihez a szükséges adatokat az Oktatási Hivatal oldalán találjátok meg, a befizetésről szóló igazolást pedig kötelesek vagytok bemutatni a fogadó intézményben ahhoz, hogy biztosan részt vehessetek majd a vizsgákon.” – írja az eduline.hu"

Ez meg az Oktatási Hivatal rövid ismertetője:

[link]

máj. 30. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!