Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitelről néhány kérdés (? )

Diákhitelről néhány kérdés (? )

Figyelt kérdés

Hát talán én lettem volna az első (vagy eddig én voltam) aki azt mondta hogy bármi legyen diákhitelt nem veszek fel.

De egyszerűen annyira rossz helyzetben vagyok hogy nem látok más kiutat..

Lenne néhány kérdésem ezzel kapcsolatban. Még nem tuti csak érdeklődöm.

- Mennyit lehet felvenni félévente?

- Mikor kell elkezdeni a törlesztést?

- Havonta mennyit kell visszafizetni?

- Szép és jó lenne ha mondjuk 250ezret vennék fel és ennyit kéne visszafizetnem, szóval hogy végül mennyit "számolnak" fel rá a végén? (bocsi ha értelmetlen a kérdés nem tudtam hogy meg fogalmazni)

- Mikor lehet felvenni a diákhitelt illetve hol? Mármint hogy pl középiskolás felvehet? Vagy csak egyetemes vehet fel?

Egyenlőre ezek lennének.

Még csak most pattant ki ez a fejemből, ha van elég indokotok rá örülnék ha leírnátok milyen hátránya van, nem akarok utána még évekig gyötrődni ezek miatt...

Mennyire hasznos egyébként? Mmint ha felvesz az ember diákhitelt..mert annak a többszörösét kell visszafizetni, én úgy gondolom ezért nem éri meg.

Köszi előre is!


2010. nov. 3. 09:58
 1/5 anonim ***** válasza:

-Államilag támogatottként 40,költségesként 50 ezret vehetsz fel havonta (félévente egy összeben is igényelheted,200/250ezer)

-törlesztést akkor kell,ha abbahagytad a sulit,utána 3 hónapig nem kell,utána minimálbér 4(de lehet h 6) %-a,jelenleg ez 4500forint körül van,2 évig ennyi,utána meg a fizetéed 4%-a,de fizethetsz többet is hogy hamarabb elfogyjon

-250ezret ha felveszel,akkor kb 350-et biztos visszakérnek

-neten igényelheted, www.diakhitel.hu és kinyomtatod,postázod (bár ha joltudom,otp és egyéb bankokba is intézik neked,nekem anno otp csinálta)

-középiskolás...hát ezt nemtudom, ott a diákhitel honlap,nézd meg,rengeteg minden ott van


nekem megérte,mert igy nem kellett kolisnak lennem,most meg simán tudom fizetni (igaz,nem is bölcsésznek tanultam,h havi párezer számitson a fizumból)

2010. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A diakhitel.hu-n minden le van írva. Ami tuti, hogy csak akkor veheted fel, ha felsőoktatásban tanulsz. A törlesztést akkor kell elkezdened, ha elkezdtél dolgozni, és a fizetésedtől függ, hogy mennyit kell havonta fizetned. Mi órán kiszámoltuk, valós adatokkal, hogy ha 1.200.000-t veszel fel, ami 40.000 forintot jelent havonta, 2.723.000 körül kell visszafizetned. Szóval gondold át. Inkább próbálj meg rokonoktól kérni, ha tudsz.
2010. nov. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A maxot nem tudom. Azt tudom, hogy diákhitelnél elvileg nincs kamat. Diploma után pár hónappal kell elkezdened törleszteni. Több módja van, lehet h csak havi minimális összeget törlesztesz, majd mikor már van munkád akkor többet.

A legnagyobb hátránya, h

2010. nov. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(bocsi entert nyomtam)

szóval a legnagyobb hártánya hogy sok felgyülemlik aztán nagyon sokáig fizetheted. Sok olyan ismerősőm van aki még 30 évesen is azt fizeti.

Tényleg csak végszükség esetén ajánlom!

Sok sikert!

2010. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jesszus, ennyit nem akarok felvenni!

Rokonoktól nem tudok kérni mert nincs.

Köszi szépen, akkor megnézem a honlapon.

2010. nov. 3. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!