Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Költségtérítéses képzésről át...

Költségtérítéses képzésről át lehet kerülni úgy államira, hogy újból felvételizek, és ha felvesznek államira, akkor fizetés nélkül folytatom tovább tanulmányaimat?

Figyelt kérdés
Tehát költségesre járok, de csak pár ponttal maradtam le az államilag támogatottról, ezért gondoltam, hogy hátha idén csökken a ponthatár, és akkor felvennének államira. Csak azt nem tudom, hogy lehet-e így felvételizni, hogy már járok arra a szakra. Elfogadnák-e az addig teljesített tárgyakat?
2009. jan. 7. 21:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nem elég érthető a kérdés... szóljatok, akkor átfogalmazom :)
2009. jan. 7. 22:00
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Van egy kérvény, amit szeptemberben lehet leadnod. Mindig szeptemberben. Évközben nem lehet. TO-n szerezd be.
2009. jan. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, te úgy gondoltad, hogy ha most költséges mittomén elsőéves vagy, és jövőre újrafelvételizel ugyarra a suliba ugyanarra a szakra, és megfelelnek a pontjaid, akkor immár másodéves államisként folytathatod a tanulmányaidat. nos ha így képzeled, akkor sajnos nem így megy.

ha újrafelvételizel, az a hallgatói jogviszonyod megszűnésével jár, és ha felvesznek az újrafelvinél, akkor elsőéves leszel jövőre is, és természetesen nem fogadnak el a tavalyi tárgyaid közül semmit.

ha át szeretnél kerülni államira, akkor a tanulmányi átlagot veszik figyelembe, egy bizonyos átlag felett kell teljesítened.

2009. jan. 8. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Egészen konkrétan azt az iskolát kérdezd, amiről szó van a beszámításról (esetleg oszd meg még itt, hogy melyik iskola, melyik szak, hátha jelentkezik olyan, aki hallgató ott.)....abban nincsen természetesség, hogy ne számítanának be pontokat.

Felvételizni biztosan tudsz.

2009. jan. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, így értettem, ahogy a második válaszoló írja. De miért ne fogadhatnák el a már teljesített tárgyakat? Hiszen ha valaki tegyük fel már elvégzett valamilyen szakot, és második szakját végzi, akkor azokat a tárgyakat, amiket már egyszer teljesített akár egy másik suliban, elfogadják kreditjóváhagyással, vagy hogy mondják. Tehát ilyen alapon azt is meg lehetne csinálni, amit én szeretnék. Vagy nem? Várok még véleményeket.
2009. jan. 8. 10:15
 6/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

értem a problémádat, de azt kell megértened, hogyha újrafelvételizel ugyanarra a szakra szintúgy elsőévre amiből elvégeztél 2 félévet, te hiába lobbizol a meglévő tárgyaiddal, sajnos senkit nem fog érdekelni, mivel az újrafelvételed lényege többek közt az, hogy megszűnik a a hallgatói jogviszonyod az előző évre visszamenőleg. ilyen alapon bárki megcsinálhatná ezt.

bár manapság már nagyon sok mindent el lehet intézni. próbáld megérdeklődni a TO-n, hátha tudnak valamit mondani.

én inkább azt javaslom neked, hogy szedd össze magad annyira, hogy egy jó átlaggal átvegyenek jövőre állami képzésbe.

2009. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az eredményeid érvényességét nem a jogviszonyod tartja fent.

Nem csinálná meg bárki, mert évveszteség...és nem biztos, hogy újrafelveszik, rizikó, ha csak úgy lemond az előző jogviszonyról.

Olyan felelősséggel, amit számon is kérhetsz, az az iskola fog válaszolni, amelyikbe jársz, erre gondolj.

1 email...1 telefon.

2009. jan. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindenképpen meg fogom kérdezni a TO-n a dolgot, majd beírom ide, mit mondtak, hátha mást is érdekel.
2009. jan. 8. 14:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy átlag alapján mehetsz át. Asszem az első 5 vagy 10%, de ebben nem vagyok biztos.

Szerintem azért, ha újra felvételiznél, akkor elfogadnák a sikeres vizsgáidat, csak nem járna érte kredit pont. Legalábbi nálunk így van.

Petranova

2009. jan. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt hogy érted, hogy elfogadják, de nem jár érte kredit?
2009. jan. 8. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!