Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha ügyvédnő szeretnék lenni,...

Ha ügyvédnő szeretnék lenni, akkor középsuli után milyen fősulira menjek?

Figyelt kérdés
Most egy közgazdasági iskolába járok. Ügyvédnő szeretnék lenni, de úgy pontosan nem tudom, hogy melyik fősulira kellene menjek. Nincs olyan ismerősöm, aki tudna nekem ebben segíteni. Remélem ti tudtok ebben segíteni. Amúgy most vagyok 10.-es, tudom még van időm, de jobb ha képben vagyok.
2009. jan. 16. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
jogi karra kell menned, rengeteg van belőle az országban..-->www.felvi.hu
2009. jan. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd egyetemi végzettséggel lehetsz, jog és államtudományi karra kell jelentkezned. de jól fontold meg: jogászokkal Dunát lehet rekeszteni belőlük, és nem jók az elhelyezkedései lehetőségeid, hacsak nincsenek jó kapcsolataid.

tudod hova menj? arab, kínai, vagy japán szakra bölcsészkarra. mivel az EU-ban kevesen beszélik ezeket, a fordítócégek két kézzel kapkodnak majd utánad, és nagyon jól kereshetsz.

2009. jan. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. az utolsó válaszolónak tényleg nagyon szépen köszönöm. igaz mondták már, h sok ügyvéd van, és nem tudok elhelyezkedni. de nem tudom.. kapcsolataim még sehol, szerintem nem is lennének. Asszem évvégén gondolkozom a másik sulin. És ez így elég elgondolkodtató. Még 1x nagyon köszönöm.
2009. jan. 16. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Azon is gondolkodj el, mennyire érdekel téged ez valójában. Ugyanis a jogi kar elég száraz, és rengeteget kell seggelni. És nem éppen egy tiszta világ... Na persze melyik szakma az...?
2009. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én azért hozzátenném,hogy nem csak ügyvéd lehetsz jogi végzettséggel,ha elvégzed utána mehetsz másfelé is--az első válaszoló-
2009. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
menj orvosira
2009. jan. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez egy állás ajánlat ebben minden benne van a kérdésedre.

2009. jan. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszike. :]
2009. jan. 31. 00:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!