Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet magasabb fokra...

Hogyan lehet magasabb fokra fejleszteni a szövegértést?

Figyelt kérdés

én csak könnyű nyelvezetű könyveket szoktam, szeretek olvasni, mert abból teljesen felfogom a lényeget.a nehezebbekkel nem boldogulok...van pl. egy SK könyv és olyan bonyolultan fogalmaz pár oldalon, hogy azt sem tudom, hogy mit olvasok.ez baromira idegesít.lehet, hogy pont egy ilyen oldalon írja a legfontosabb fordulatot, és én meg nem találom meg..most fogjátok mondani, hogy olvassak sokat..de hát mennyit ?! őszintén szólva nem hiszem, hogy attól javulna a szövegértésem.

amúgy író szeretnék lenni, de így nem tudom mire megyek.mert történetet szerintem egészen jól kreálok, le is tudnám írni, csakhogy kimaradnának az ilyen filozófiai halandzsák..és egy író ezt simán megoldja...


2010. dec. 7. 23:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Tudom, az idegeidre fogok menni, de a tanácsom: olvass még többet. Naponta sok--sok órát.
2010. dec. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
most itt vagy a muveltsegeddel van gond, amit nem negativitasbol mondok, hanem azert mert elofordulhat hogy nem ismered bizonyos dolgok zsargonjat, vagy nem vagy jartaas egy adott temaban, de persze azzal is lehet a gond, hogy 10evente 1 konyvet olvasol ki
2010. dec. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
olvasol dolgokat aztán próbálod megérteni
2010. dec. 8. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Így van: olvass!

És ha még egyszer-kétszer kiemeled a kérdést, akkor is csak ilyen válaszokat fogsz kapni nagy valószínűséggel.

2010. dec. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
és vegyél magadnak szövegértés gyakorlót
2010. dec. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!