Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet fejleszteni a...

Hogyan lehet fejleszteni a hallás utáni szövegértést?

Figyelt kérdés
aka magnóhallgatást
2010. júl. 5. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:

1) nézz sok filmet eredeti nyelven

2) ha angolról van szó, ajánlom a bbc.co.uk/radio oldalt, ahol angol nyelvű rádió megy a nap 24 órájában. különösen hasznos, ugyanis a "magnós" feladatokhoz 99%-ban a BBC-ről szedik az anyagot

2010. júl. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én elkezdtem nézni a CNN-t. Eleinte semmit nem értettem, pár hét alatt viszont meglepő változásokon mentem keresztül.
2010. júl. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha az a problémád, hogy akárhogy hallgatod, nem érted, akkor keress olyan hanganyagot, amihez van szövegkönyv, és kétszeri hallgatás után olvasd párhuzamosan a szöveget is, értelmezd, majd újra hallgasd meg szöveg nélkül, ekkor már érteni fogod. A hallás utáni értés szorosan összefügg a kiejtéssel, angolban például a hangsúlytalan szótagokat - és ezekből jóval több van, mint hangsúlyos - csak elmosódva ejtik. Nehezítik a megértést angolban, ha arról van szó, az összeolvasztások is, pl I'd = I would, I had.
2010. júl. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
9%
Állj neki a rádióhallgatásnak (beszélgetős műsorok, hírek), először semmit sem fogsz érteni belőle, de ez ne zavarjon, néhány óra után már egy-két szót elkapsz, újabb néhány tucat óra után már félmondatokat érteni fogsz és nagyjából követni tudod, miről van szó, újabb pár tucat óra múlva már az egészet nagyjából érted, a csúcs az a szint, amikor a számokat is érted (ezt mondjuk érdemes külön is gyakorolni, mert a számok beszéd utáni értése nagyon nehéz és egyben nagyon fontos). Ha már a rádiót tökéletesen érted, akkor nézhetsz eredetiben filmet, ez a legnehezebb. Nem javaslom sem a feliratos filmeket, sem a leírt szövegek használatát a dolgod megkönnyítésére, mert a tanulási időt meghosszabbítják. A leírt módszer nagyon fáradságos, de ha nem ijedsz meg tőle, pillanatok alatt (néhány hét) eljutsz egy elég magas szintre.
2010. júl. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!