Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet hatékonyan...

Hogyan lehet hatékonyan fejleszteni a hallás utáni szövegértést? Középfokú, Euroexam vizsgára készülök.

Figyelt kérdés
A szóbeli része a listening, teljes a para ettől. A fülem sajnos még nem elég "edzett" az angolra. Sokmindent megértek (vagy lehet inkább következtetek), de sokmindent még nem. Nyilván nem cél, hogy mindent megértsek, hiszen az már anyanyelvi szint, de azért középfokon is elég komoly már a követelmény.
2011. jún. 13. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:
HAllgass nagyon sokat eredeti szöveget, pl. filmet nézz eredeti nyelven, rádió menjen a háttérben stb.
2011. jún. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A barátom azt javasolta anno - én origót csináltam -, hogy zene helyett hallgassak angol nyelvű anyagot, ahhoz hasonlót, ami nyelvvizsgán lehet, így egy héttel a vizsga előtt minden nap több órán át hallgattam, még futás közben is. Közben neteztem, vagy mást csináltam, de a háttérben mindig az angol ment. Én mindig féltem a hallás utánitól, de a vizsga napján olyan jól értettem a szöveget, hogy még én is meglepődtem magamon. Meg is lett a vizsgám szerencsére. :)

Nekem ez a módszer sokkal hatásosabb volt, mint a filmnézés.

2011. jún. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 19. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!