Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztika szak érdemes?

Anglisztika szak érdemes?

Figyelt kérdés
Jó lenne majd közel anyanyelvi szinten megtanulni angolul. Milyen szintű nyelvtudással érdemes belevágni?( azt tudom, hogy kell emelt angol). Ha elvégzem, milyen szintre juthatok el? Mennyire nehéz megcsinálni? Előre is köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 23. 17:17
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
69%
Ez engem is érdekelne, B tervként (az első az külföldi egyetem...), bár én még csak gimnáziumi elsős vagyok :)
2010. dec. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Másodéves anglisztika szakosként azt mondom, hogy érdemes, DE: NEM AZ ELTE-n!!! Lehet, hogy jó neve van, de majdhogynem rosszabbul beszélek, mint 2 éve (akkor olyan közép-felső közt voltam, kicsit a felsőhöz közelebb), mivel sok ökörséget kell megtanulni, irodalom, töri, tipográfia, filozófia, szal tölteléktárgyak, csak an angol nyelvet alig tanítják. Nem intenzív. Szóval én azt javaslom neked, hogy menj anglisztikára, pl. a Károlyra, és ott normálisan megtanítják a nyelvet, hozzá felveszel valami ritkább nyelvet minornak (spanyol, orosz, svéd, finn, portugál), és remélhetőleg, jó állásod lesz:)
2010. dec. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
94%

Én is anglisztikára készültem sokáig, fel is vettek. A gólyatáborban azt mondták nekünk a felsőbbévesek és a tanárok: NE nyelvtanulásra akarjuk használni az egyetemet.


Akkor még nem értettem, de milyen igazuk volt. Nyelvtanulásról szó sincs. Rengeteg tömény nyelvészet és szakirodalom csak angol nyelven, politikai tárgyak szintén angolul, nem segítenek, úgy vizsgázol le, ahogy akarsz. Nagyon száraz, elméleti, közel sem a nyelvtanulás a célja.


Én otthagytam, neked, a leírásod alapján azt javaslom, ne add be ide a jelentkezést. Inkább menj külföldre nyelvet tanulni.

2010. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. De ha az ember a nyelvvel akar később valamit kezdeni, akkor ezen át kell esnie, szerintem. Mondjuk, ha tolmács akarnál lenni.
2010. dec. 23. 20:27
 5/36 anonim ***** válasza:
86%
Ha tolmács akarsz lenni, akkor sem az egyetemen fogod megtanulni a nyelvet, hanem úgy kell odamenned, hogy ezzel nincs problémád.
2010. dec. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
70%

Az hülye aki anglisztikára azért megy, hogy ott tanuljon meg angolul.

Eltévesztette a házszámot. -.-

2010. dec. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
75%
Mint ahogy matematikusnak meg fizikusnak se az menjen, aki majd ott akarja megtanulni az alapjait -.-
2010. dec. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
77%

2.: ez minden egyetemen így van. Mivel nem tolmácsnak/fordítónak jelentkezel, hanem anglisztika BÖLCSÉSZ szakra, és a bölcsészet egy olyan irányzat, ahol az adott nyelv kultúrkörének történelmét, irodalmát, filozófiáját, filológiáját, művészettörténet és egyéb "marhaságait" is meg kell tanulnod. Minden nyelvszakon így van ez. Én pl. keleti nyelveket tanulok, és nekünk 2 éven át van keleti vallások óra is mindemellé.

A lényeg, hogy ez nem csak az ELTE anglisztikán van így, hanem minden egyetem minden egyes nyelvszakján.

Kérdező: ha csak angolul akarsz tudni, menj el egy j magántanároz, esetleg dolgozz kint 1 évet, az bőven elég. Ha a többi dolog is érdekel, akkor menj anglisztikára, de munkád nem lesz vele, az biztos.

2010. dec. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. És ha tolmács akarnék lenni, akkor muszáj anglisztikára mennem, nem?
2010. dec. 27. 18:50
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
én is anglisztikát szeretnék tanulni, mert nyelvekkel szeretnék foglalkozni, de csak azt hallom, hogy így nem éri meg, meg úgy nem éri meg... nem mindenki akar közgazdász meg gépészmérnök lenni!
2011. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!