Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biomérnök szeretnék lenni, de...

Biomérnök szeretnék lenni, de nem tudok sok mindent róla. Válaszolnátok a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

MIlyen tárgyból kell érettségizni hozzá?

Mit csinál pontosan?

Nehezebb mint az orvosi?

Nehezebb bekerülni mint az orvosira?


2011. jan. 3. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Én biológus vagyok, de talán hasonló ez a két szak. Biológiából vagy kémiából kell érettségizni, vagy matekból is emeltet. A munkájuk eléggé összetett. Pl. biotechnológiai, kémiai folyamatokat terveznek, irányítanak, biokémival kapcsolatos mérnöki feladatokat látnak el stb. Szerintem jó kis szakma, jobb mint az amit én elvégeztem, viszont nehezebb is, sokkal több a matek, de nem hasonlítanám az orvosihoz, és könnyebb is bekerülni ide.
2011. jan. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is a biológia szakot választottam inkább mint a biomérnökit. De a pontokat a legutóbb ha duplázol akkor 2 tantárgyból számolják: matek vagy biosz vagy kémia vagy infó. Az orvosira jóval nehezebb bekerülni, de én nem hiszem hogy nehezebb mit az orvosi. Tavaly indult egy egyetemen egy új biomérnöki szak és mivel kevesen jelentkeztek a 480ból 320 volt a ponthatár míg asszem a bme-n 390
2011. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!