Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemsták! Ki hogyan vészeli...

Egyetemsták! Ki hogyan vészeli át a vizsgaidőszakot?

Figyelt kérdés
Hogyan kerülitek el a fejfájást, túlhajtást stb.?
2011. jan. 12. 09:08
 1/5 anonim ***** válasza:

energiaital,tápláló kaja,heti 1 pihenéssel töltött nap még akkor is ha következő héten 4 vizsgám van...


1 mérnöki diplomát már sikerült igy megszereznem,most a második közepénél tartok,de megy igy jól...

plussz le kell sz@rni,van következő alkalom,következő félév,dékáni engedély,és a kutya se nézi hogy csusztál 2 félévet ha már kezedben a diplomád...

23/N

2011. jan. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam nem volt semmiféle felhajtás. Év közben nem bulizással voltam elfoglalva (1-2 buli belefért, de nem ez az elsődleges), hanem tanulással. Mindig úgy készültem az órákra, mintha dolgozatot ítunk volna, ezért vizsga előtt csak át kellett olvasni az anyagot.
2011. jan. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ebben a vizsgaidőszakban elkerültem a hajtást. Alapból kevés vizsgám lett volna (nem 2 kredites tárgyaim vannak, hanem 6-9 kreditesek:D), de év közben sikerült kettőből megajánlott jegyet összeszedni:)


Szóval az első tanács, hogy amit lehet, azt próbáld meg elintézni még a szorgalmi időszakban. Így több időd lesz pihenni, regenerálódni.


Előző félévben, mikor több vizsgám volt, akkor megpróbáltam úgy elosztani őket, hogy mindenre legyen elég idő, ne kelljen kapkodni.

a meglett egy vizsga, akkor pihentem egy napot, aztán kezdtem tanulni a következőre.

Reggel 8-kor keltem, ittam egy kávét, aztán tanulgattam ameddig bírtam. Néha pihiztem egy kicsit (kaja, net). Ha már nagyon elegem volt a tanulásból, akkor csak olvasgattam, vagy vázlatokat írogattam a nehezebb részekből. Így azért ragadt is vmi, de nem terhelte le túlságosan az agyam.

Jah és mindig figyeltem arra, hogy időben lefeküdjek, és aludjak 7-8 órát. Ha keveset alszol, akkor már a következő napod is el van cseszve.

Inkább egy órával kevesebbet tanulj, de kipihenten:)

2011. jan. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vizsgaidősuck-pack:) Kóla, kávé, cigi, energiaital és lelkisegély telefonok a csoporttársakkal:D
2011. jan. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szavazzatok, ki mit csinál ilyenkor: [link]
2011. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!