Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszer...

Milyen tanulási módszer javasolt egy orvosi egyetemen?

Figyelt kérdés

Azt olvastam,hogy bizony rengeteget kell tanulni és aki oda jár,annak nincs is nagyon szabadideje.Örülnék,ha valaki,aki oda jár/járt,megostaná,hogy ő milyen módszerrel állt neki és tanult a vizsgákra.Ilyen egyetemre szeretnék jelentkezni,végülis nem rossz felfogásom és van kitartásom is,csak arra lennék kíváncsi,milyen módszerrel lehet eredményesen megtanulni több ezer oldalt (gondolom ennyit kell)egy vizsgára,és erre mennyi idő van egy orvosi egyetemen.

Válaszokat előre is köszönöm.


2011. jan. 12. 16:18
 1/3 anonim válasza:
11%
én oda jártam.. nálam a vizsgaidőszak volt a tanulás.. azt a 2 hónapot meghúztam, csak vizsgázni jártam el, amúgy folyton tanultam.. a szorgalmi időszak részben pedig nagyokat buliztunk :)
2011. jan. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Másodéves vagyok.

Szerintem az erős túlzás, hogy éjjel-nappal tanulni kell.

Ha jól beosztod az időd, akkor azért van idő bulizásra, barátnőzésre, családra, sportra, vagy bármi másra:)

Én személy szerint csak számonkérésekre tanulok.

Minden tárgyból kb. 2-4 számonkérés van egy félévben, azokra mindig rendesen felkészülök. Ez persze nem egy-két nap tanulást jelent, mint gimiben:D

Arra még nem tudtam rászánni magam, hogy minden nap tanuljak, vagy legalább átolvassam a tanulnivalót, egyrészt azért, mert még elolvasni is sok lenne, másrészt suli után már nincs kedvem tanulással foglalkozni, inkább pihenek kicsit.

Vizsgaidőszakban viszont tényleg szinte csak tanulás van:)


Harmadévben viszont azt hiszem számonkérések között is rá kellene néznem a tanulnivalóra, mert az a legnehezebb év (legalábbis nálunk):D


A módszer meg hát...neked kell kitapasztalnod:)

Én pl imádok jegyzetelni:D Szóval a bonyolultabb dolgokat mindig kiirkálom, lerajzolgatom. De ez nagy mennyiségű anyagnál nem nagyon működik:)

Általában fejezetenként tanulom meg az anyagot, aztán megpróbálom visszamondani, mintha magyaráznék vkinek:)

És ha tehetem, hagyok egy-két napot az ismétlésre is.

2011. jan. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. jan. 12. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!