Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg elbocsáthatnak az...

Tényleg elbocsáthatnak az egyetemről ha 3-om féléven keresztül nem teljesítem az adott tárgyat? Akkor is ha nem veszem fel?

Figyelt kérdés
2011. jan. 27. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ha harmadszorra felveszed és akkor sem teljesíted, akkor rúgnak ki. tehát ha van olyan féléved, amikor nem is vetted fel, akkor az nem számít.
2011. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen szerintem egy suliban sincs. Ha 3x megbuksz, akkor előfordulhat, bár ismerek nem egy olyant, aki 4-5x vett fel egy tárgyat, senkinek nem tűnt fel a to-n, meg sehol. De ha fel se veszed a kurzust, akkor nem rúgnak ki. Vagy úgy gondolod, hogy felveszed kétszer, nem sikerül, aztán pihenteted egy ideig, és menet közben kirúgnak, mert lejárt a 3 félév? Nem, ilyen tuti nincs szerintem.
2011. jan. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy tárgyat nem veszed fel, nem is kell teljesítened. Erre nem nehéz rájönni. Általában akkor szűnik meg a hallgatói jogviszonyod, ha egy tárgyat harmadik tárgyfelvételre sem tudsz teljesíteni, de ez le van írva az egyetemed TVSZ-ében. Hogy ez a három sikertelen teljesítés három félévet, avagy 8 évet ölel-e át, az már teljesen mindegy. A 3, mint szám pedig önmagában jelöli a "három" szót, nem kell külön toldalékolni.
2011. jan. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nem sikerült most 1 tárgyam,de megvan az aláírásom.Viszont nem szeretném most felvenni a vizsga kurzust,mert rengeteg más dologgal kell foglalkoznom következő félévben.Inkább halasztom egy kicsit...

És igen így gondoltam:"Vagy úgy gondolod, hogy felveszed kétszer, nem sikerül, aztán pihenteted egy ideig, és menet közben kirúgnak, mert lejárt a 3 félév? Nem, ilyen tuti nincs szerintem."

2011. jan. 27. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!