Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanár mennyire 'szúrhat...

Egy tanár mennyire 'szúrhat ki' egy diákkal? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tapasztalatokat, véleményeket várok arról, hogy egy tanár (felsőoktatás) mennyire nehezítheti meg egy diákja előbbre jutását.


Az én történetem annyi, hogy ma súlyosan konfrontálódtam egy tanárral, aki valószínűleg jövőre tanítani fog. És mivel a tanulás jól megy, ha megbuktatna, akkor az csak 'pikkelés' miatt lehetne. Ilyen esetben mit lehet tenni? Meg lehetne állítani az ilyen tanárokat, vagy addig vehetném fel az ő tárgyát, amíg az összes alkalmam el nem fogy és meg nem szüntetik a hallgatói jogviszonyomat?


2011. jan. 31. 15:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megbuktathat persze, de ha úgy érzed, ez csakis az ellenszenve miatt van, kérheted, hogy legyen bent a vizsgán egy független tanár, vagy egy ellenörző csoport ( nem emlékszem pontosan) , akkor viszont tényleg tudj mindent, hogy ne tudjanak belédkötni. Amúgy sokminden történhet még 1 év alatt, előre ne parázz ezen.
2011. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
56%

Egy barátnőmmel hasonló történt, a tanár kétszer buktatta meg (neki ráadásul alapbólfizetős volt mindkét vizsga).

Ilyen esetben lehet kérni, hogy másik tanárnál vizsgázz, barátném is ezt tette, 5-re vizsgázott... Mindezt egy szépen megfogalmazott kérvény formájában nyújtotta be.

2011. jan. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Maximum a vizsgák alkalmával kérheted, hogy egy másik oktató vizsgáztasson,de úgy tudom ennek feltétele intézményenként változó.Nálunk pl ha ugyanazon tanár 2-szer megbuktat és van más oktató annál a tárgynál,akkor kezdeményezhetem hogy a legközelebbit a másiknál tegyem.De simán összebeszélhetnek, hogy xy-t ne engedd át.

Minden ott kezdődik, hogy nem kell olyan gyökérnek lenni,hogy a tanár pikkeljen rád.

2011. jan. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérheted, hogy más tanárnál vizsgázz, vagy hogy legyen bent valaki, de nem tudom, ez nálatok a gyakorlatban hogy megy. Nálunk hiába kérnéd, lazán összebeszélnének a tanarak, hogy mi legyen veled.


Nem tudom, milyen tárgyról van szó, de sok tantárgy esetében simán tud arra hivatkozni, hogy ő így osztályoz, nem érted el a szintet, ő nem ezt várta, csak a könyvet magoltad be, stb.


Nem lehet másnál felvenni a tárgyat, mindig ő tartja? Vagy mással nem váltható ki?

2011. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Minden egyetemen van lehetőség felsőbb vizsgálatra. Tehát ha pikkelésből buktat meg, akkor kérheted, hogy másik tanár vizsgáztasson. Ha arra még van ráhatása, akkor kérhetsz dékáni bizottságot. Ha arra is van, akkor az OM részére kell kérvényt írni, és ők küldenek egy iskolán kívüli, teljesen független bizottságot, aki levizsgáztat. Az a lényeg, hogy ha valóban igazságtalanság történik, akkor azonnal add be ezeket a kérvényeket. És persze hogy csak akkor add be, ha tuti vagy a tudásodban, mert azért ciki az oktatási miniszter előtt beégni :D
2011. jan. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na, előző vagyok, véletlen elküldtem, pedig még annyit akartam írni, hogy - ha biztosan tanítani fog - szerintem kérj tőle bocsánatot. Mondd, hogy sajnálod, hogy így viselkedtél ,stb. Talán megenyhül, mire találkoztok.


Tudom, hogy vannak szemét oktatók, és nem mindig kell velük egyet érteni sem, de azért mégiscsak ő a tanár, te pedig a diák.

2011. jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Írjatok még tapasztalatokat!


Remélem tényleg nem fog erre sor kerülni...:-(

2011. jan. 31. 16:07
 8/11 A kérdező kommentje:

Kiváltani nem lehet, más oktatónál felvenni meg csak akkor lehetne, ha más szakra járnék. Talán, ha pontosan utána mennék, akkor független vizsgabizottságra lenne esélyem, de más oktatóhoz felvenni a tárgyat nem.


Tényleg köszönöm a segítséget! Ti jártatok már hasonló cipőben?

2011. jan. 31. 16:11
 9/11 anonim ***** válasza:
Mégis hogy kerültél ilyen helyzetbe? Értem én, hogy vannak ritka szemét oktatók, de a főiskola már kemény pénzekbe kerül, nagyon nem éri meg visszapofázni, csak mert a te igazságérezetedet valami sérti. Ha peched van, ki is csapnak, miután egy zsíros összeget a suli számláján hagytál az előző félévek során. Én azt mondom, a saját érdekedben próbálj a tanárral kibékülni, különben mocskosul szívni fogsz és ott fog alád tenni, ahol csak akar/tud. Lehet, hogy helyette kérsz mást, hogy levizsgáztasson, de simán mondhatja pár tanárcimbinek, hogy xy-t vágják meg szépen. Ez a 3. vizsga után már biztos nem lesz vicces, sem pedig kifizetődő...
2011. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia Utolsó!


Nem az oktatóm, nem is ismerem. Most találkoztam vele először. Bizonyos papírok alapján kijelentette, hogy alkalmatlannak tart a pályára. Én egyáltalán nem tartom magam annak. És attól tartok, hogy tenni is fog azért, hogy ne sikerülhessen lediplomáznom.


Ha nem haragszotok nem szeretnék részleteket írni, csak a vizsgáztatás menetéről szerettem volna többet megtudni.

2011. jan. 31. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!