Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg lenézendő, hogy csak...

Tényleg lenézendő, hogy csak egy sima tolmács/fordító és egy nyelvtanári diplomám lesz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a nénikémtől már nem egyszer megkaptam, hogy ő nem tanult ennyit, pedig orvosira járt, meg ilyenek. Egyszerűen folyton lenéz, mert ő orvos, az egyik fia állatorvos, a másik pedig mérnökinformatikus. De főleg rajta van a hangsúly. Ma leszúrt, hogy hogy lehetek beteg, ha hetek óta kint se voltam. Én meg félig viccből azt mondtam, hogy hát csodálkoztam volna, ha nem betegedtem volna bele a mostani vizsgaidőszakomba. Erre ő gúnyosan felnevetett, hogy ő orvosira járt, és egy vizsgaidőszakban sem volt beteg.

Ez olyan rosszul esett. A szakommal az a bajom, hogy egyáltalán nem vagyok humán-beállítottságú, így szörnyen nehezemre esik nyelvészetet tanulni, és műveket elemezni. Csak épp nagy álmom, hogy nyelvvel foglalkozzak. Eddig elvoltam valahogy, de a mostani vizsgaidőszak elég szörnyű volt. Volt például olyan vizsgám, ahol ugyanaz volt a feladatsor az első vizsgán is, mint az uv-n. Elsőn meghúztak, uv-n se voltam okosabb, mint első alkalommal, így ugyanazokat a válaszokat adtam, mint előzőleg, és láss csodát, az 4 lett -.- Szóval igazából idén 3 olyan tárgyam is volt, amiből ha megszakad is az ember, akkor is azon múlik a jegye, hogy tetszik e a tanárnak a neve, vagy sem. És mivel én szörnyen becsületes és hülye vagyok, ezért ezerrel tanultam ezekre a vizsgákra, hogy legalább én tudjam, hogy tudom 100%ra.

NA mindegy, nem ez a lényeg, hanem hogy ez a félév eleve elkeserített kicsit, erre jön ezzel a beszólással. Ugyanakkor végül nekem 2 diplomám lesz. Igaz, hogy büfészak mindkettő, de akkor is 2-t csinálok egyszerre.

Lettem volna orvos is, minden álmom az volt, hogy plasztikai sebész legyek, aztán erről letettem, mikor szembesítettek azzal, hogy ilyen remegő kézzel, ami nekem van, sose leszek sebész. A többi orvosi pálya meg nem tetszik. Ezen kívül lettem volna pszichológus is, de ő azt mondta, hogy az hülyeség, azzal nem lehet megélni. Így végül maradt ez a két szak. De nem tudom mért kell lenézni. Ez ma annyira rosszul esett. Mégis mivel bizonyítsak neki? És nem ez volt az első eset, hogy megjegyzést tett arra, hogy én többet piszmogok a két büfészakommal, mint ő az orvosival.

Kérlek mondjátok meg, komolyan annyira lenézendő? Tudom, hogy az orvosok többet tanulnak meg ilyesmi, de ettől komolyan sz@rember vagyok? Mindig ő a jó, az isten, én meg a lába nyomába se érhetek. ÉS nem csak ilyen téren.

Tudom, hogy nem igazán illik ebbe a témakörbe, de itt kapom a legtöbb értelmes választ.

Bocsi, hogy hosszú lett, de jól esett kiírni magamból.


2011. febr. 1. 21:46
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
tömény depis orvos :)
2011. febr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Akkor meg vigyázz a depis nénikédre élete végéig, (ne költözz össze a barátoddal, ne is házasodj), de akkor ne a gyk-n panaszkodj, hogy hogy lenéz, mert csak és kizárólag a te választásod ez a fajta élet.


(A te korodbeliek dolgoznak, önnálósodnak, eltartják magukat, főleg ha otthon nincs minden rendben.)


Én megértem valahol hogy úgy érzed tartozol neki, de ilyen viselkedéssel tönkreteszi az életedet, önbizalom-hiány, kisebbségi-komplexus.. És ahhoz képest hogy nemsokára diplomás leszel, lehetne kicsit több realitás benned saját magad és diplomád értékét tekintve.

2011. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Hiába jó orvos, ha közben lelki nyomorék. Az ilyen emberek szeretik a másikat is lehúzni abba a lelki mélységbe, ahol ők vannak. Főleg a magyarok ilyenek. Gondolom férje,gyereke sincs. Hiába jó szakember valaki, ha az élettel nem tud mit kezdeni, nemcsak a karrierről szól az élet.
2011. febr. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem lenézendő, szerintem nagyon jó dolgot csinálsz! És érdekes szakmád lesz. Fel a fejjel! ;]


Milyen nyelvet szeretnél tanítani, és hol tanulsz?

2011. febr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Figyelj, ezeket a megjegyzéseket nem kell felvenni. Mindenki a saját életét irányítja és dönti el, mihez érez kedvet. Egyszer mindenkinek joga van kipróbálni magát. Én kommunikáció szakon végeztem, képzelheted, mi mennyire kaptuk az oltásokat. Csak én éppen olyan kommos voltam, aki nem melegedni járt be, sokat olvastam, és estig gyakorlatoztam suli mellett. Most egy helyi rádiónál vagyok műsorszerkesztő, suli után kerültem ide. A többi, aki meg nem gondolta komolyan, ment a levesbe. Én büszke vagyok arra, amit elértem, még ha egy "büfészakra" is jártam. Három-négy nyelv ismeretével még sok mindent tudsz kezdeni, szerintem egyáltalán ne keseredj el! Nem az a lényeg, hogy gazdag/tekintélyes/befolyásos ember légy, hanem hogy értékes, és értékeld magad, büszke lehess arra, amit elértél. Mellesleg nálunk is van egy rokon a családban, aki karrierista, és rendszerint minden látogatáskor próbált lebeszélni a szakmámról. Sokak szerint csak az fontos és okos ember, aki tekintélyesebb szakokra jár. De nem mindenki született orvosnak, mérnöknek, matematikusnak. Próbáld a legtöbbet kihozni magadból, sok sikert kívánok!
2011. febr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!