Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg lenézendő, hogy csak...

Tényleg lenézendő, hogy csak egy sima tolmács/fordító és egy nyelvtanári diplomám lesz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a nénikémtől már nem egyszer megkaptam, hogy ő nem tanult ennyit, pedig orvosira járt, meg ilyenek. Egyszerűen folyton lenéz, mert ő orvos, az egyik fia állatorvos, a másik pedig mérnökinformatikus. De főleg rajta van a hangsúly. Ma leszúrt, hogy hogy lehetek beteg, ha hetek óta kint se voltam. Én meg félig viccből azt mondtam, hogy hát csodálkoztam volna, ha nem betegedtem volna bele a mostani vizsgaidőszakomba. Erre ő gúnyosan felnevetett, hogy ő orvosira járt, és egy vizsgaidőszakban sem volt beteg.

Ez olyan rosszul esett. A szakommal az a bajom, hogy egyáltalán nem vagyok humán-beállítottságú, így szörnyen nehezemre esik nyelvészetet tanulni, és műveket elemezni. Csak épp nagy álmom, hogy nyelvvel foglalkozzak. Eddig elvoltam valahogy, de a mostani vizsgaidőszak elég szörnyű volt. Volt például olyan vizsgám, ahol ugyanaz volt a feladatsor az első vizsgán is, mint az uv-n. Elsőn meghúztak, uv-n se voltam okosabb, mint első alkalommal, így ugyanazokat a válaszokat adtam, mint előzőleg, és láss csodát, az 4 lett -.- Szóval igazából idén 3 olyan tárgyam is volt, amiből ha megszakad is az ember, akkor is azon múlik a jegye, hogy tetszik e a tanárnak a neve, vagy sem. És mivel én szörnyen becsületes és hülye vagyok, ezért ezerrel tanultam ezekre a vizsgákra, hogy legalább én tudjam, hogy tudom 100%ra.

NA mindegy, nem ez a lényeg, hanem hogy ez a félév eleve elkeserített kicsit, erre jön ezzel a beszólással. Ugyanakkor végül nekem 2 diplomám lesz. Igaz, hogy büfészak mindkettő, de akkor is 2-t csinálok egyszerre.

Lettem volna orvos is, minden álmom az volt, hogy plasztikai sebész legyek, aztán erről letettem, mikor szembesítettek azzal, hogy ilyen remegő kézzel, ami nekem van, sose leszek sebész. A többi orvosi pálya meg nem tetszik. Ezen kívül lettem volna pszichológus is, de ő azt mondta, hogy az hülyeség, azzal nem lehet megélni. Így végül maradt ez a két szak. De nem tudom mért kell lenézni. Ez ma annyira rosszul esett. Mégis mivel bizonyítsak neki? És nem ez volt az első eset, hogy megjegyzést tett arra, hogy én többet piszmogok a két büfészakommal, mint ő az orvosival.

Kérlek mondjátok meg, komolyan annyira lenézendő? Tudom, hogy az orvosok többet tanulnak meg ilyesmi, de ettől komolyan sz@rember vagyok? Mindig ő a jó, az isten, én meg a lába nyomába se érhetek. ÉS nem csak ilyen téren.

Tudom, hogy nem igazán illik ebbe a témakörbe, de itt kapom a legtöbb értelmes választ.

Bocsi, hogy hosszú lett, de jól esett kiírni magamból.


2011. febr. 1. 21:46
1 2 3
 11/25 anonim válasza:
75%

Fejezd ezeket be , aztan menj orvosira ,hagyd a nenit fizetni erte, elj mint marci hevesen, mit akarsz meg?

Barcsak nekem lenne egy ilyen nagynenem v akarkim.En nagyon szeretnek nyelvtanar lenni habar valoszinuleg sosem leszek...;(

2011. febr. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy régebben sokkal könnyebb volt az orvosi, a legnehezebb tárgyak az utóbbi időben durvultak be a tudomány fejlődésével.


tolmács az nem büfé szak

2011. febr. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
75%
erre a pályára készülök és mr kapom a "bölcsész " lenézéseket...
2011. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból, de ő nevelt fel? Én a nagyanyámnak se hagyom hogy belepofázzon a dolgaimba, nemhogy a nagynénémnek. Anyámék neveltek fel, ők etettek, ruháztak, csak nekik tartozom elszámolással azzal, hogy mihez kezdek az általuk megteremtetett lehetőségekkel, mert nekik köszönhetem hogy egyetemre mehetek. Ne foglalkozz a nagynénéddel.
2011. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
89%
Valószinű irigy rád a nénikéd...Akkor ilyen az ember egy másikkal ha utálja,vagy ha irigy a másikra...
2011. febr. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Igen, félig ő nevelt. Anyum már meghalt, apámat meg mondjuk hogy nem ismerem.
2011. febr. 1. 22:08
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem három nyelvszakon van tanári diplomám, nyelviskolában ezek közül kettőt tanítok, és nekem is van Úniós gazdasági nyelvi képesítésem, tolmácsképesítésem és szakfordító is vagyok (kevés a munka, amit kapok).


A nénikédnek azt üzenem, hogy bekaphatja a nagylábam ujját! És a tiédet is!


26/N

2011. febr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél már ilyen nebántsvirág.. Hagyod magad alázni... Mondd meg neki, hogy fejezze ezt be, nem vagy erre kiváncsi, saját életedet éled, saját nehézségeidet küzdöd le, stb. És szerintem meg ne fogadd el azt a 12 millát tőle, mert akkor még anyagilag is a lekötelezettje leszel, úgyhogy majd még jogosnak érzi, hogy beleszóljon az életedbe.

Én szabadulnék tőle minél előbb. Az ilyen negatív emberek csak lehúznak. És igaza van az egyik előttem íronak, aki szerint a néninek lelki problémái vannak, valószinüleg nem becsülik annyira, amennyire azt ő szeretné.


Szóval szerintem köszönd meg neki az eddigieket, de állj a saját lábadra, amint tudsz.

2011. febr. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos a sima tolmács/fordító, meg egyszerű nyelvtanár, az valóban nem sok. Gondolom, veletek fordíttatják azt a rengeteg értelmetlen szakszöveget, hogy hogy működik a mosógép?

Meg aztán egy kis hála is lehetne benned, a nénikéd iránt, aki felnevelt. Egyébként igaza van, a legjobb szak az állatorvosi. Itt kereshetsz annyit, amennyit nem szégyellsz, és még pert sem akasztanak a nyakadba, ha elrontasz valamit.

2011. febr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, nagyrészt jól estek :)

Hála amúgy van. Ezért nem hagyom őt itt a francba, mert hálás vagyok neki, így nem hagyom, hogy túladagolja a nyugtatóit meg az antidepresszánsait. Mert ha itt hagynám, tuti az történne...

2011. febr. 1. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!