Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanárként dolgozok. Bármikor...

Tanárként dolgozok. Bármikor felmondhatok? Részletezem!

Figyelt kérdés
Általános iskolai tanárként dolgozom, határozatlan idejű kinevezéssel. Ha nem szeretnék tovább az iskolában dolgozni, akkor hogyan mondhatok fel? Van felmondási idő? Kötelező ottmaradnom bizonyos ideig stb.?
2011. febr. 5. 10:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mondhatsz fel, hanem lemondhatsz a közalkalmazotti jogviszonyodról. A lemondási idő két hónap, amelyből az igazgató határozza meg, mennyit kell ledolgoznod. Tudom, mert én is épp a lemondási időmet töltöm, tegnap tanítottam utoljára.
2011. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen.

én egyenlőre nem akarom otthagyni az iskolát, mert van egy osztály akit nagyon szeretek, őket meg akarom várni, hogy elballagjanak. ez jövőre lesz. egy év múlva szeretném otthagyni az iskolát.

akkor gondolom elég ha majd jövő áprilisban- májusban szólok? vagy hamarabb?

Megkérdezhetem, te miért hagyod ott? Másik iskolába mész csak, vagy a pályát is otthagyod?

2011. febr. 5. 10:54
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs tervem, csak nem tetszettek dolgok, de ezt nem akarom itt részletezni.

Ebben az esetben a helyzet könnyű, mert július elsején írsz egy levelet az igazgatódnak, és akkor még megvan a két hónap, és nyárra van fizetésed. Azt egy jogásztól kell megkérdezni, hogy ilyenkor júl. 1. vagy szept. 1. hatályt kell beleírni.

2011. febr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem akartam még ügyvédhez menni, mert itt mindenki ismer mindenkit, és hamar a fülébe jutna a munkatársaimnak, hogy el akarok menni. Valószínű, hogy keresek majd egyet valamelyik közeli városban.

Nem kell részletezned, én is tanár vagyok és nem véletlenül akarom otthagyni a pedagógusi pályát. Csak az a baj, hogy mindig is tanár szerettem volna lenni, és most még elképzelésem sincs, mi mást csinálhatnék.


Köszönöm a válaszod!

2011. febr. 5. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
a június kockázatos fizetés szempontjából. ha az alkalmazott mondd fel zért van 2 hónap h a munkáltató találjon mást,de erről le is mondhat,és azonnal megszűnhet a munkaviszony. ha júniusban mondasz fel akkor nem fog igényt tartani a következő 2 hónapra mivel akkor úgy sincs tanítás,nem gond mást keresni tanévkezdésig,így nyári fizetés nagy valószínűséggel kilőve..
2011. febr. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A fizetés annyira nem lényeg. Csak nem nagyon kapkodnak a tanárok az iskolánk után, és nem akarom, hogy én jó előre bejelentem, hogy év végén elmegyek, és hónapokig megvető pillantásokat kapok, hogy most mi lesz, ha nem jön helyetted senki.
2011. febr. 6. 09:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor jelentsd be augusztus 21-én. És aki csúnyán néz rád, az le van sajnálva, magát minősíti. Nem tartozol nekik semmivel, már megtetted, ami tőled elvárható.
2011. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!