Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Újra érettségivel kapcsolatos...

Újra érettségivel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Szóval újraszeretnék érettségizni és nézegettem a oh.gov.hu-n a nyomtatványt és a kitöltési útmutatót amiben az alábbi szöveg szerepel:


"Az itt letöltött jelentkezési lapot csak a jogszabályban erre kijelölt fővárosi, megyei kormányhivatalokhoz (a továbbiakban: vizsgaszervező kormányhivatalok) lehet benyújtani. Ezeket a jelentkezési lapokat (egyedi érettségi iktatószámuk miatt) a középiskolák nem tudják rögzíteni.

A tanulói jogviszonyban nem álló vizsgázó érettségi vizsgára személyesen jelentkezhet bármelyik érettségi vizsgát szervező középiskolában is, ez esetben a jelentkezési lapot az adott intézmény biztosítja a jelentkező számára. (A középiskola azonban nem köteles fogadni a tanulói jogviszonyban nem álló vizsgázó jelentkezését.)"


Azt szeretném kérdezni ezzel kapcsolatban hogy most akkor CSAK a nyomtatványt kell kitöltenem, csatolnom a mellékleteket és ezt eljuttatni a megfelelő hivatalhoz vagy pedig be kell mennem egy középiskolába is és ott is jelentkezni az érettségire? Vagy esetleg mindkettő?


2011. febr. 8. 19:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Szóval hogy mindkét helyen jelentkeznem kell az érettségire? Vagy esetleg elég ha csak az egyik helyen jelentkezek?
2011. febr. 8. 19:26
 2/3 anonim válasza:
Emelt szint vagy középszint? Az utóbbinál az egykori középiskoládba menj vissza, és ott beszéld meg az igazgatóval! Emelt szintnél az Oktatási Hivatalba kell beküldeni a jelentkezési lapot. Én legalábbis így csináltam és sikerült. :)
2011. febr. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Középszint két tárgyból! A régi középsulimba azért nem akarok visszamenni mert elég messze van és inkább itt helyben érettségiznék és úgy tudom hogy bármely középsuliban lehet érettségizni.


Neked hogy volt, leadtad a papírt és az OH kijelölt neked egy középiskolát ahol érettségiztél?

2011. febr. 9. 03:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!