Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar szóbeli érettségivel...

Magyar szóbeli érettségivel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Ugyebár 25 pont a nyelvtan, 25 az irodalom, nyelvtanból a feladat nem tudjátok h hány pontot ér?Minimum 46 pontra kell felelnem, hogy meglegyen az 5 :(
2011. jún. 5. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:

4-nél biztosan többet és, ha jól rémlik, 5 talán. Amúgy felelj max pontosra, nem a jegy, hanem a % számít.

A feladatok meg nevetségesen könnyűek.

2011. jún. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom h nem a jegy számít, hanem a százalék, de most így írtam h 5 legyen (vagyis 80% pontosan) ahhoz kell min 46 pont még..szóval elég necces...mert a tanárunknak be kellett mutatni a tételeket és elég hülyén osztályozta...3-4eseket adott rá, holott minden benne volt!:/ és nem hiszem h egy tételnek 5 oldalasnak kellene lennie, amit 10 perc alatt még mondj is el kiválóra:(
2011. jún. 5. 11:59
 3/10 anonim ***** válasza:

3-4 oldal????? Úristen, nekünk kb 2 oldal volt a legohsszabb tétel. Annyi a lényeg amúgy, hogy a feladaton keresztül bemutatod a téeled témáját.

Mittomén, én anno a nyerlvújítást húztam, az volt a feladat, h 5-6 szóról mondjam meg, hogy keletkezett és aztán még pár szó a nyelvújításról, aztán helloszia.

2011. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, 3-4 oldalakra adott hármast, négyest, mert még azt tette hozzá h nem érzi h olvastam és ismerem a mávet..:/ am az életrajz fél oldalas pedig csak
2011. jún. 5. 12:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, azt nem mondtad, hogy az irodalom 3-4 oldal. Kérdező, nem azért mondom, de az író/költő életrajzára mindenki magasról tesz érettségin, abből nekünk is 6-7-8 sőt volt 1 0 oldalas műelemzés tétel is. 3-4 oldal az édeskevés valóban.
2011. jún. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1-másfél oldalas tételeim vannak. Több nem kell ,felesleges. A lényeget el lehet mondani ennyiben, életrajzot meg nem mondok, mert nem az a feladat. Semmivel sem leszek műveltebb, ha tudom, hogy Ady Érmindszenten született. Ott úgyis az ember lassabban mondja a tételt, gondolkozik stb, ki lehet tölteni az időt
2011. jún. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Pont azt írtan, hogy az életrajz volt a kevés!!:) 2 mű elemzése 2 és fél oldal
2011. jún. 5. 14:12
 8/10 anonim ***** válasza:

De mit húztál(?)

Mi volta tétel(?)

2013. márc. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Figyelj

Jó a négyes is

2013. márc. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ez 2 éves kérdés :DD nem tudom már mit húztam, 77% lett a magyarom, nem volt nehéz
2013. márc. 5. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!