Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem tudom kiszámolni a felvi.h...

Nem tudom kiszámolni a felvi.hu-n a pontokat? V. ki segítsen!

Figyelt kérdés
A lényeg,h a párom a SZIE-ABK-ra szeretne jelentkezni (+én is).'97-ben érettségizett de az érettségi tantárgyakból neki csak 4 van.Mgyar nyelv és irodalom,töri,matek,fizika..mivel nincs több érettségi tárgy nem engedi kiszámolni a pontokat.Idegen nyelvből pedig abszolút nincs érettségije.Ilyenkor mi a helyzet?Segítene nekünk v.ki?
2011. febr. 9. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem kellene neki érettségiznie nyelvből?
2011. febr. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is kötelező az érettségi 1 nyelvből.

Előbb azt kellene megcsinálnia.

2011. febr. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom?!Átböngésztem a könyvet is de erről semmit nem ír!!
2011. febr. 9. 21:52
 4/11 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

Az érettségi vizsgatárgyakat három csoportba – kötelező vizsgatárgyak, kötelezően választott vizsgatárgy, szabadon választott vizsgatárgyak – lehet sorolni aszerint, hogy kötelezőek, vagy választhatóak.

Az érettségi vizsgatárgyakat három csoportba – kötelező vizsgatárgyak, kötelezően választott vizsgatárgy, szabadon választott vizsgatárgyak – lehet sorolni aszerint, hogy kötelezőek, vagy választhatóak. Érettségizni minimum öt tantárgyból kell. Ezek közül négy – magyar (vagy nemzetiségi) nyelv és irodalom, történelem, matematika, idegen nyelv kötelező. Melléjük egyet kell kötelezően választani.

Itt olvashatsz még róla:

[link]

2011. febr. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Így van, 1 nyelvből kötelező az érettségi a felvételihez. Manapság már az érettségi bizonyítványt sem adják ki nélküle, persze a régieket nem vonják be a nyelv hiánya miatt, de felvételire így nem jó.

Muszáj lesz megcsinálni azt az érettségit... Amúgy is kell nyelvtudás, hiszen a diploma feltétele minimum egy B2 (középfokú) komplex nyelvvizsga.


Egyébként ha írsz pontos számokat, akkor szívesen kiszámolom a felvi.hu helyett, az úgyis sokszor hibásan számol. (Persze teljesen nem lehet kiszámolni a nyelvi érettségi hiánya miatt, de kb. meg tudom mondani a pontszámot.)

2011. febr. 10. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Bár most, hogy így végiggondolom, elképzelhető, hogy nem kell pont a nyelvi érettségi.

Viszont 5. érettségi mindenképp kell.

2011. febr. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ahol nem kérnek idegen nyelvet a pontszámításhoz,oda nem kell nyelvi érettségi!!Nekem sincs nyelvből érettségim(2005 előtt),mégis felvételizek ápoló szakra.Ott pl. a következő tárgyak közül kell választani KETTŐT:magyar,biológia,fizika,kémia....de nyelv nem kell.

Melyik szakra akartok jelentkezni?Nézd meg ott melyik érettségi tárgyakat választhatod.Válassz ki kettőt(olyat ami neked megvan és jó az eredménye).Pl.magyar neked 4-es lett,fizika5-ös.79%+100%=179,ezt beszorzod kettővel,máris megvannak a pontjaid.Ne ijedj meg,ha az adott szaknál a kötelezően választandók között nincs nyelv felsorolva,nem kell nyelvből érettségizned.

2011. febr. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Az sem baj ha csak 4-ből van érettségije,mivel érettségi pontok duplázásával,csak 2 tárggyal kell számolni.
2011. febr. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Közben még egyszer sikerült átböngésznem a könyvet amíg a kisfiúnk bölcsiben volt :) és ezt találtam:

"...érettségi vizsgaeredmények közül a négy kötelező (magyar ny és i. töri,matek,idegen nyelv,illetve idegen nyelv érettségi vizsgatárgy hiánya esetén egyéb érettségi vizsgatárgy) és egy szabadon választott érettségi vizsgatárgy (legjobb) százalékos eredményeinek átlegát egész számra kell kerekíteni.Azoknál az jelentkezőknél akiknek az érettségi bizonítványában és adott esetben tanusítványávalegyütt sincs 5 érettségi vizsgatárgya,a bizonyítványban és tanúsítványban szereplő összes vizsgatárgy elért százalékos eredményének átlegát kell egész számra kerekíteni."

Bocs ha hosszú lett..bár mindkettőnknek katasztrófa lett az érettségi eredménye,de szerencsére a minimum pontunk megvan,így megpróbáljuk mindketten-főleg most h jön a 2. babánk!Mégegyszer köszi mindenkinek!

2011. febr. 10. 11:57
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen próbáljátok meg.mert aki Gyeden,gyesen,tgys-on van kap plusz 40 pontot!
2011. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!