Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Corvinus g karosoknak szól a...

Corvinus g karosoknak szól a kérdés, mi kell ahhoz, hogy a diploma mellé megkapjam a mérlegképes könyvelői papírt?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy minden számviteles tárgyat meg kell csinálni. Csak azt nem tudom, hogy ebbe mondjuk a költségelszámolás című tárgy is beletartozik-e(4. félév), vagy csak a számvitel szakirány tárgyai kellenek.
2011. febr. 10. 20:16
 1/2 anonim ***** válasza:

nem Corvinusos vagyok, de pénzügy-számvitelen vagyok, és a szabályozás egységes, leírom, amit tudok aztán lehurroghatsz, hogy én biztos hülye vagyok mert nem a közgázra járok


vizsgáznod kell, hogy megkapd a mérlegképes könyvelői oklevelet, meg kell csinálnod ugyanazt a vizsgát, amit a mérlegképes könyvelői tanfolyamot végzettek csinálnak az oklevélért, annyi az "engedmény", hogy mivel te - szerintem - pénzügy és számvitel alapszakon vagy, így tanulod azokat a tárgyakat, amelyeket egyébként a mérlegképes vizsgára való felkészítés alatt is oktatnak

a vizsga olyan 10 eFt körüli, a tanfolyamok általában olyan 10-120 eFt-ba kerülnek, ingyenes mérlegképes könyvelői tanfolyamot még nem nagyon hallottam, max egy cégnél ha vagy, kifizetik neked, úgy.


szóval vizsgáznod kell, és akkor csinálhatod meg csak (!) vizsgával, ha már megvan minden tárgyad, ami a mérlegképeshez kell, és szerintem ebben vannak olyan tárgyak is - mivel a mérlegképes könyvelő könyvel a 6-7es számlaosztályokba -, amelyeket számvitel szakirányok oktatnak, de ez utóbbiban lehet, hogy nincs igazam és pl. egy adóigazgatási szakirányos is lehet, hogy meg tudja csinálni a mérlegképes oklevelet csak vizsgával


viszont mérlegképesen 2 vizsga van, egy írásbeli, ez olyan 5 órás azt hiszem és van egy szóbeli, és a szóbeli az, ugye, ami az elméleti, tehát ha minden igaz, akkor azt nem kell megcsinálnod, arra beszámítják az alapképzésben letett tárgyakat az elért jegytől függetlenül

2011. febr. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Igen azt tudom, hogy nem ingyenes a dolog, és olyasmit hallottam, hogy 50ezret kell a papírért fizetni, mintha megcsináltam volna az okj-s tanfolyamot...
2011. febr. 11. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!