Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt, aki általános iskolás...

Van itt, aki általános iskolás (oka) t korrepetál? Gyakorlatias kérdéseim lennének.

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Megkeresett valaki (gyermekvigyázós hirdetésre), hogy korrepetálnám-e a kislányát (hatodikos). Egyébként tanár vagyok (2 nyelvi szak), de még senkit sem korrepetáltam (nyelvórákat adtam persze, sőt nyelviskolában is tanítottam, stb.)

A dolog gyakorlati része érdekelne - pl. honnan tudom, hogy mit kell kikérdeznem - kérjem, h szerezzék be nekem/ vegyem meg a költségükre az adott tantárgyak könyveit, amit használnak a suliban? (mivel gondolom, valahonnan fel kell készülnöm, tudnom kell, melyik tárgyból miről lesz szó, mit kérdezzek tőle, stb...


Egy-egy tárgyra kb. mennyi időt szántok alkalmanként? (elvileg heti 2-3 alkalommal találkoznánk, de még nem tudom konkrétan hány, és milyen tárgyból kellene korrepetálnom - egyelőre abban maradtunk, gondolkozom, hogy férne ez bele a jelenlegi munkáim mellett a hetembe).


(Közben rájöttem, hogy fogalmam sincs, miket tanulnak manapság hatodikban a srácok, se arról, hogy mik foglalkoztatják őket - jó,nyilván mindenkit más, csak furcsa belegondolni, hogy a saját kisfiam korosztályát, örömeit, gondolkodásukat, stb. hogy ismerem (ő ovis) - és mennyire nincs fogalmam a tizenegy-kétévesek világáról...)


Mennyiért korrepetál, aki ezt teszi? (főváros/ vidék?)

Köszönöm előre is!


2011. febr. 12. 15:22
 1/3 anonim válasza:

Szia, nem vagyok tanár de ha visszaemlékszem, amikor általánosos voltam jártam korrepetálásokra és:

A könyvet a tanár elkérte tőlem hétvégére vagy amikor az adott könyvre nem volt épp szükségem pár napig (átnézte kb,írt vázlatokat gondolom (aztán a címek alapján a neten biztos fennvannak az általános iskolás anyagok pl) nemtudom lefénymásolta-e.). nemvettünk neki ilyeneket az biztos. amikor átveszitek átnézed még, írsz egy vázlatot magadnak onnan is.

időben pedig változó, arra kell több időt szánni ami nagyobb problémát okoz neki kevésbé tud önállóan tanulni, pl matek, de ha mondjuk valami jobban megy neki, elég kicsit több önálló feladatot kapjon,de nem azzal kell órán időt tölteni.

szerintem.többit nemtudom, árakról utánanézhetsz pl neten, akik hirdetik magukat hogy korrepetálnak általános iskolásokat,sokan írnak árat is. de remélem válaszol egy hozzá értő is=)

2011. febr. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Én csak csoporttársaimat korrepetáltam 1-2 tárgyból, de ami a lényeg: nem muszáj neked könyvet venniük, azt szedjék össze, mi az, ami KONKRÉTAN problémát jelent a gyerek számára és hogy mi az PONTOSAn amit nem ért, így te is tudod miből kell készülnöd. Én például idegbajt kaptam, mikor mondták, hogy hát úgy az egészet, aztán kiszülték a végére, hogy csak 1-2 dolog nem tiszta... Az jó ötlet, hogy esetleg hétvégére vagy csak 1-1 déluténra elkéred a könyvet, kifénymásolod/kiírod a lényeget és utánakeresel. De ami a legfontosabb, a gyereknek legyenek konkrét problémára vonatkozó kérdései, ne csak annyi, hogy "hát úgy ezt az egészet nem értem". A többi fog menni magától.
2011. febr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha úgy tetszik én a saját gyerkőcöm korrepetálom, hiszen mindennap együtt tanulok vele, segítem őt a felkészülésben. Ő most ötödikes.


Nem készülök előre. Hazajön a suliból kap 1 óra pihenő időt. Kicsit kikapcsolódni a suliból, enni, inni, játszani. Addig én a másnapi tárgyakat megnézem, hol tartanak mi a lecke stb. Így nem kell megvenni, elkérni a könyvet. Amíg csinálja a nyelvtant, átolvasom a matekot.


A könyvekben elég jól jelölik mit kell szinte szó szerint tudni. És a lényeg is ki van emelve. Vannak összefoglaló kérdések is. Például fontos, hogy miután elolvasta tudja elismételni a saját szavaival az anyagot. Ehhez lehet háromszor is el kell olvasni. Nem árt felolvasni szépen hangsúlyozva is az anyagot. Mi így kb napi 1-1,5 óra alatt készülünk fel a másnapra. A fiam dyslexiás, dysgraphiás, hiperaktiv, figyelemzavaros, de így is 4-5-ös tanuló egy sima iskolában! :)


Tehát szerintem ennyi egy nyugis, koncentrálni tudó gyerekkel BŐŐŐŐVEN elég! :)


Járt hozzánk tanárni, aki tanította olvasni (mert erre nekem nincs ugye képzettségem), ő 800.- kért óránként.

Havi 30-40 ezret költöttünk rá 2 évig, hogy folyékonyan tudjon olvasni...

2011. febr. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!