Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pótérettségi, javító érettségi...

Pótérettségi, javító érettségi, mi a különbség?

Figyelt kérdés
3 éve jelentkeztem érettségizni egy új tárgyból, de nem mentem el, így az 0%-os lett, most jelentkeztem újra, de szerintük az pót vagy javító érettségi. Ez mit jelent? Kaphatok így még ötöst?
2011. febr. 15. 10:32
 1/4 lovasoktató válasza:
A pótérettségi,annak van aki megbukott,vagyis te is mivel értékeltek,javító bedig annak aki a kapott jegyén szeretne fpl:felvételi miatt javítani.
2011. febr. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A javító érettségi azt jelenti, hogy a Te hibádból nem tudtál elmenni, vagy elmentél, de nem sikerült legalább 2-esre, és újra akarsz próbálkozni.


A pótló azt jelenti, hogy nem mentél el, de nem a saját hibádból (és ezt igazolni is tudod), és újra akarsz próbálkozni.


Az ismétlő azt jelenti, hogy rendesen részt vettél az érettségin, és legalább 2-esre sikerült is, de neked a megszerzett jegy nem jó, és újra akarsz próbálkozni.


Az összes kategória a teljes tárgyra vonatkozik, tehát olyan nincs, hogy csak írásbeliből, vagy csak szóbeliből akarsz ismételni, az egész tárgyból kell.


Ahogy látom, a Te eseted a javító kategória. Ezt nyugodtan megpróbálhatod újra, ha még nincs érettségi bizonyítványod, akkor díjmentesen. Ha van, akkor bizonyos összegért. És természetesen szerezhetsz 5-öst, mivel az előző abszolút nem számít.

2011. febr. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm
2011. febr. 16. 11:52
 4/4 anonim ***** válasza:
Melyik ez a tárgy?
2018. febr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!