Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség az emelt és a...

Mi a különbség az emelt és a középszintű érettségi között?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni és azon gondolkodom,hogy bemerjem-e vállalni az emelt szintet.Arra lennék kíváncsi,hogy ez mégis miből áll?Mennyivel nehezebb?Hogyan zajlik a szóbeli?Hallottam róla,hogy nincsenek tételek hanem csak témakörök.De azokat honnan fogom megtudni?Vagy mindent meg kell tanulni amit az adott tantárgyból vettünk a 4év alatt?
2010. máj. 28. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A témaköröket a tanárodnak kell megadni ha jól tudom.Annyi a különbség hogy lexikálisabb dolgokra mennek rá.Vagyis nem szövegértés forráselemzés stb.
2010. máj. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Milyen tárgyról van szó?

Nehezebb, de plusz pont jár érte.

Nézd meg itt a feladatokat (+ megoldásokat)

[link]

2010. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy tényleg, hogy melyik tárgyról van szó, pl a matek és a töri között óriási a különbség.
2010. máj. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Törin,vagy egészségügyi alapismereteken gondolkozom,még nem döntöttem el.
2010. máj. 28. 22:48
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, talán törin nincs akkor differencia a közép-és az emelt szint között, de persze akkor meg kell tanulnod magadtól az emelt anyagot is, mert van egy-két plusz dolog hozzá.
2010. máj. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt szóbelin csak témakörök vannak.Másrészt nem a saját tanáraid előtt vizsgázol, hanem tök ismeretlenek előtt.

Tárgyanként lehetnek még különbségek (pl bioszból van emelten esszé, közepen nincs)

Meg alapból nehezebb. De az elsővel ellentétben én pont azt mondom, hogy nem a lexikális tudásra mennek rá, hanem a logikára. Legalábbis bioszon tuti.

2010. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!