Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogi pályán szeretnék továbbta...

Jogi pályán szeretnék továbbtanulni. Szerintetek megéri Mo-n ügyvédnek lenni?

Figyelt kérdés
A válaszoknál léci vegyétek figyelembe, hogy a 2010-es évek második felére fogok elhelyezkedni. Nem szeretnék ilyen "az unokatesóm volt csajának a keresztapjának a barátja is az és nincs munkája/rohadt gazdag..." jellegű válaszokat kapni. Az érdekelne érdemes volt megjelölnöm a jogot vagy sem? Szeretném tudni, hogy az átlag 30-32 év körüli jogot végzettek (a nagy átlag! nem az extrém kivételek) mennyit dolgoznak, mennyit keresnek, van-e egyáltalán állásuk. A főváros vagy a vidék a kifizetődőbb? Igaz az, hogy 30 évesen egy millás a többség keresete, de egyáltalán nem úgy zajlik az élete ügyvédként, ahogy az egyetemen eltervezte? Igaz, hogy pár év után 5-600 000-es nettókat keresnek, de egyszerűen nincs idejük a napi 9-12 óra meló mellett elkölteniük? Igaz, hogy jó kapcsolatok nélkül SEMMIRE nem megy az ember? Előre is köszönöm válaszaitokat.
2011. febr. 16. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
sok kérdésedre nem tudom a választ, de egyet tudok. lehet hogy van aki 500-600 nettót keres, de ahhoz már befutottnak kell hogy legyél. én tavaly végeztem az ELTE-n, most ügyvédjelölt vagyok Budapesten, minden ismeretség nélkül szereztem állást, jelenleg nettó 120-ért! A testvéremnek nincs diplomája, csak szimplám ért valamihez, és így keres 175.000 nettót. Amíg ügyvéd leszel, az sok szenvedés és lemondás, vidéken például az ügyvédjelöltek fizetnek, hogy egyáltalán dolgozhatnak, vagy "jobb" esetben megkapják a minimálbért! Csak akkor van értelme végigcsinálni, ha szívből akarod, és ez a vágyad, mert enélkül nem megy.
2011. febr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

én ist csak azt mondom, mint az előző, hogy csak akkor csináld, ha igazán érdekel, és 100%-ig biztos vagy magadban. én is ügyvédjelölt vagyok Budapesten egy ügyvédi irodában(nettó 145.000-ért), bevallom, nekem nagy szerencsém volt a munkahellyel, de ismeretség nélkül is találtam volna, csak kevésbé jót. Az ismeretség fontos, a lényeg az, hogy már az egyetemen építs kapcsolatokat.


üdv: egy ügyvédjelölt

2011. febr. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2011. febr. 17. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!