Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanár mi örömét lel (het)...

Egy tanár mi örömét lel (het) i a munkájában?

Figyelt kérdés
2011. febr. 16. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Például hogy átadja a tudását a feltörekvő nemzedéknek :)
2011. febr. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pl.: tanév elején kaptam egy osztályt (ált. isk.4.o.) Nem volt jó a hírük tanulmányi téren de én nagy lendülettel vetettem bele magam a FELADATBA, hogy okosítsam őket. Matematikáról van szó. Az osztály alig 3-as átlaggal került hozzám. A legutóbbi matek dolgozat eredményei BOLDOGGÁ TETTEK 100%-IG!!! 2db 3-as, 6db 4-es, 3db 5-ös, a többi csillagos ötös lett!!! Nehéz témazáró dolgozatról van szó:))) Na ezért érdemes tanítani (nem a szánalmas fizetésért) Láttad volna a gyerekek arcát!!!!! IMÁDOM ŐKET!
2011. febr. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
22:10-es vagyok: Még annyit, hogy az osztályba 28 gyerek jár:)
2011. febr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

- Öröm, amikor látod a tanítványodon, hogy megértett valamit abból, amit magyaráztál. Vagy látod rajta, hogy szereti a tárgyad és mindent megtesz azért, hogy csak ötösöket kapjon tőled.

- Öröm, amikor rájössz, hogy most valami olyant mesélt el neked, amit másnak nem mert vagy nem tudott, tehát bízik benned.

- Öröm az is, amikor együtt készültök pl. farsangra és évekig emlegetitek utána. Egyszer kán-kán táncosoknak öltözött az egyik osztály, fiúk-lányok vegyesen, és én tanítottam be őket. Az nagy móka volt, heteken át készültünk.

2011. febr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Aha... :) Arról jutott eszembe hogy egyik nap két óránk is volt az ofőnnkel, és végig dumált az egész osztály, és ofő már annyira elkeseredett fejet vágott a végére, hogy elgondolkoztam azon, mi vette rá, hogy tanár legyen...
2011. febr. 17. 15:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja, hát, amikor az ember elhatározza, hogy tanár lesz, akkor pl. olyasmikre nem gondol (nem emlékszik), hogy az osztály két órán keresztül megállás nélkül dumál és le se tojja a tanárt... :-) Meg az ember azt hiszi, hogy vele majd másképp lesz, ő jófej lesz és minden gyerek hallgatni fog rá és szeretni fogja. Aztán az csak gyakorlatban derül ki, mennyire nehéz 25-30 önálló akarattal rendelkező emberkét rászorítani arra, hogy 45 percig csendben maradjon és érdekelje az, amiről éppen szó van...
2011. febr. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!