Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Beozzák ugye, hogy két emelt...

Beozzák ugye, hogy két emelt szintű érettségi kötelező lesz egyetemhez. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Ha én pl. orvosira akarok menni, akkor bármely tárgyból lehet emeltem, vagy kifejezetten bioszból és kémiából vagy fizikából?

Ha bioszból és mondjuk töriből tennék emeltet, fizikából vagy kémiából közép szintűt, az úgy elfogadható? Esetleg hátrány lenne?


2011. febr. 20. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

senkit nem fog érdekelni szerintem, hogy emeltet teszel töriből, az orvosira nem jó, oda fizika biosz kémia, de ha orvosira készülsz és ezt magyarázni kell...


nem kell mindegyikből feltétlenül érettségizned, de 2 emelt kell, de szerintem a töri nem lesz az egyik, nagy baromság lenne orvosira töri...

2011. febr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Lehet velem van a baj, de úgyérzem, nem kaptam teljesen kielégítő választ, csak a személyes véleményedet tudtam meg...

Tehát akkor a töri emelt BIZTOSAN nem számít, a két emeltnek -orvosira- bioszból és kémiából vagy fizikából kell lennie?

2011. febr. 20. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy fogalmaztál, BIZTOSAN!
2011. febr. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, biztosan.

egyébként nem biztos, hogy behozzák, ha májusig nem, akkor utána 2-3-4 év múlva újra megpróbálják.

2011. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem értem miért állítjátok ilyen biztosra:) A törvény mé nem született meg, és pedig eddig mindig úgy hallottam, hogy csak az egyiknek kell felvételi tárgynak lennie.

(Még csodálkoztam is, ,hogy mekkora baromság:D).

Amíg nem lesz róla törvény, addig nem lehet biztosat mondani.

2011. febr. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Abban biztos vagyok, hogy a biosz és kémia/fizika lesz a felvételi tárgy az orvosira, és halál mindegy, milyen törvényt találnak ki, törivel, meg hasonlókkal nyilván nem lehet soha bekerülni oda.

Amúgy nem is értem, honnan jön, hogy bármilyen emeltet elfogadnának, ez most sincs így a pontszámításnál, és semmi értelme nem is lenne. Az adott a szakterületen kell jól teljesíteni, pont a megfelelő felkészültséget akarja elérni ezzel a kormány.

2011. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!