Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy jobban...

Mit csináljak hogy jobban menjen a tanulás?

Figyelt kérdés

Egy elég erős gimibe járok, 4,5 volt félévkor az átlagom. Szeretnék jobb jegyeket szerezni, de tanácstalan vagyok.

A probléma ott van hogy délután nem tudok leülni tanulni, akár hogy szervezem meg a délutánjaimat, ha mégis sikerülne akkor is csak ülnék a könyv felett és elrepülne felettem az idő. Ha pedig leülök gépezni vagy más elfoglaltságot találni akkor meg azon kapom magamat hogy már este van, és akkor persze vacsora stb. mire odaérek hogy tanulás akkor 8-9 óra. Ilyenkor már muszáj vagyok elkezdeni tanulni. Általában estére meg reggelre marad a tanulnivaló, csak ezt sokáig nem tudom bírni. Csütörtökre meg péntekre olyan fáradt leszek a késői lefekvéstől és reggeli koránkeléstől hogy nem bírok felkelni, mondanom sem kell hogy ez kihat az egész napomra.

Szoval csak akkor tudok tanulni ha már nagyon rá vagyok kényszerítve. A másik dolog meg hogy így se végzek a tanulással. Főleg az irodalommal, törivel, kémiával, biosszal szenvedek.

Az irodalmat meg a törit azt nem tudom bemagolni szóról szóra, meg a dogáimat is sikerül mindig elcsesznem töriből. Irodalomból meg olyan a tanár, hogy múltkor az egyik gyereknek azért lett 4/5 a dogája mert 2 szót kihagyott.

A kémia az szimplán nem érdekel, a biosszal pedig az a helyzet hogy faktos vagyok, az alapórai dolgok mennek.

Bár nincs okom panaszra ezekből a tantárgyakból is hozok egy erős 4-es szintet, de pár tantárgyat ki akarok még javítani év végére, csak eléggé tanácstalan vagyok :/

Valami ötlet? esetleg tanács hogy hogy tanuljam ezeket a tantárgyakat?


2011. febr. 20. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahogy írod nem álsz rosszul.Minden tantárgyalból főleg gimiben nagyon nehéz tartani a maximális szintet. Annak örüljél, hogy nem rontassz, hanem tartod amit eddig elértél. Nem szabad ennyire hajtani magadat, mert a végén kifogy az energiád szellemileg és fizikailag is. Tankolj egy kis omega 3-at, vagy szedjél Szupradyn F drazsét, hogy megelőzd a tavaszi fáradtságot.
2011. febr. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi hogy válaszoltál :)


Az az igazság hogy nagyon kellene az ötös, bár ezek a jegyek még a továbbtanulás szempontjából még nem befolyásolnak semmit, most vagyok 9.-es.

Viszont orvosira akarok menni, ahova nagyon kéne hajtani.

Igaz, a kémiát nem szeretem annyira, de a fizikát viszont nagyon :) A biosszal végül is úgy vagyok hogy megtanulom, bár eléggé sikerült a faktos tanárnak megutáltatnia velem az utóbbi időben. :/

2011. febr. 20. 22:15
 3/3 anonim ***** válasza:
helyezz ki magad elé valami motivációt, álomszakma, álomegyetem. bár gondolom, amik érdekelnek, meg amivel szeretnél foglalkozni, az megy ötösre.
2011. febr. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!