Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudok koncentrálni tanulás...

Nem tudok koncentrálni tanulás közben, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ez az utolsó évem a gimiben, szóval most kéne főleg tanulni, de egyszerűen már nem tudok koncentrálni... Tavaly is nehezen ment már, de most is. Amikor leülök tanulni, akkor lesz bennem egy ilyen "izguló" érzés, és nem bírok koncentrálni, elkezdek mocorogni :D, meg gondolkozni máson, meg azon, hogy mennyi idő míg ezt még megtanulom, stb... Általában a vasárnap délutánom el is megy így a tanulásra, különösen ha olyat kell tanulni ami nem érdekel vagy nem értem, csak magolom (tehát a tantárgyak többsége :D). Pl. töriből gőzöm nincs az egészről amit eddig vettünk, mert olyan szar a tanár, és csak magolok, de már nagyon nagyon nyögve nyelősen megy :/. 1 anyagra rámegy vagy 1-2 óra, és akkor még nem tanultam mást. Tudtok valamit javasolni? 18/F
2011. szept. 18. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
32%
Szedjél omega3-at. Plusz egy korrepetítor se ártana, ha a családod megengedheti magának. Vagy az osztályban segítséget kérsz attól, akinek megy. Ha persze nem akarsz tanulni, akkor nem megy. Először akarni kell. A törin nincs mit nem érteni. Elolvassa az ember, és kész. Érti. A mat. fiz. kémián kívül az összes tantárgy könnyű.
2011. szept. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom... nekem hosszú órákig kell magolnom a törit, mert fogalmam sincs, hogy mi miből következik, mert ez előző anyagokra is épít, stb...
2011. szept. 18. 18:00
 3/5 life is beautiful ***** válasza:
76%

xd hehe. kérdező én tök ilyen vagyok. de ahhoz képes jól állok töriből. azt csinálom hogy begépelem amit olvasok ,akkor jó eséllyel nem kalandozik el a figyelmem, órán viszont aligha megy a figyelés.

de önkontrollal tudok segíteni magam "már pedig én tanulni fogok most és figyelni órán hogy otthon több időm legyen" :)


vagy az is jó ha nem aznap előző nap kezded el tanulni a törit hanem pár nappal előtte elkezded olvasgatni KONCENTRÁLTAN.

2011. szept. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
mert állandoan a szexen jár az eszed
2011. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Na mi lett azóta? Az egyetem megy? Mert mintha csak magamat olvasnám, én is így voltam, és sajna az egyetem is csak nagyon nehezen megy. Ha időben észreveszem a kérdésed, akkor azt tanácsoltam volna, hogy gimi után hagyj ki pár évet, bulizz, ismerkedj, szerezz élményeket, és dolgozz valami könnyű fizikai munkát, csak hogy ne mondhassa senki, hogy a szüleiden élősködsz, és akkor ha feltöltekezel élményekkel, akkor utána újra menni fog a tanulás. De sajna 2 éve írtad ki ezt a kérdésedet, úgyhogy most már csak megkérdezi tudom, hogy hogyan alakult tovább a sorsod.
2013. dec. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!