Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A középsulit vagy egyetemet...

A középsulit vagy egyetemet szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
főként orvosisok,mert én oda szeretnénk menni,de bárki más is írhat.
2011. febr. 21. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az egyetemet:)

(egy másodéves orvosis)

2011. febr. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
miért?:)
2011. febr. 21. 15:33
 3/5 A kérdező kommentje:
azért tettem fel a kérdést,mert kezd elegem lenni a suli hétköznapokból..de egyetemen azt mondják az ember már csak elfoglaltabb lesz..:|| mit szeretsz jobban az egyetemben?:)
2011. febr. 21. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tök más az egész:) Alapból nekem tényleg minden vágyam az orvosi volt, el sem tudok magamnak más szakmát képzelni, B tervem sem volt. Ha nem vettek volna fel, akkor egy év múlva újrapróbálom.

Szóval baromira tetszik és érdekel amit tanulok. Nem mondom, hogy minden tantárgyért odavagyok, és mindegyik csodálatos, de azért a nagy részük tényleg nem olyan szenvedés, mint a középsuliban egy töri vagy magyar óra.

Sokkal önállóbb vagyok, mivel csak a tesómmal lakom, nem a szüleimmel, ráadásul más városban is, így egy kicsit magamra vagyok utalva:) Nem lógnak a nyakamon, nem kérdezgetik hova megyek, mit csinálok, meddig maradok (mondjuk ilyen szempontból amúgy is tök jó fej szüleim vannak, de azért akkor is más egy külön lakásban:D).

Ugye a gyakorlatok és a szemináriumok kötelezőek, de mindegyikről lehet pár alkalmat hiányozni. Ha nem megyek be, mert épp hulla fáradt vagyok/előző este kicsit túl sokat ittam/beteg vagyok/szimplán van jobb dolgom is, akkor nem megyek be. Senki nem kéri számon, hogy miért nem voltam.

Előadásokra meg aztán főleg akkor járok amikor akarok, mert a legtöbbön nincsen katalógus.

Nincs meglepi dolgozat vagy felelés, nem kell minden hétre készülni. Már év elején megadnak pár időpontot, hogy mikor lesz számonkérés, így úgy osztom be az időm, ahogy akarom. (Persze ez kicsit veszélyes is, mert könnyen el lehet csúszni).

Csoportokra vagyunk bontva, így majdnem olyan, mint egy kis osztályban. Szerencsére nagyon jó kis csapat kovácsolódott össze, ha van pár óra szünet két óra között, akkor beülünk kávézni, sörözni, elmegyünk együtt kajálni stb.

Egy viszonylag kis városban lakom eredetileg, de az egyetemem Szegeden van. Így kiélvezem a nagyobb város nyújtotta lehetőségeke. Több buli, több koncert, több szórakozóhely, több ember, több lehetőség.

Ezen kívül: lehet kicsit hülyén hangzik (ki lehet röhögni), de ha nagy nehezen megtanulok vmit, akkor jó érzéssel tölt el. Olyan dolgot tudok, amit az emberek nagy része nem, és ez tök jó:)

Van lehetőség mindenféle kutatásokba, TDK munkákba is bekapcsolódni (bár ezt csak harmad vagy negyedévben tervezem). Emellett ha az ember kicsit utánajár, közelebb kerülhet az egészségügyhöz is, pl. bejárhat néha-néha a klórházba és láthat egy csomó érdekes dolgot.

Tudom, perverz vagyok, de én még a nyári gyakorlatot is imádtam:D

2011. febr. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló tökéletesen leírta azt, hogy miért sokkal jobb az egyetem. Én még kiegészíteném azzal, hogy a kollégiumi élet is iszonyat jó, pláne ha az ember full orvosis és ETK-s koliban lakik. Továbbá az egyetemi oktatás a gimnáziuminál sokkal korrektebb, itt nincsenek be nem jelentett dolgozatok, felelések. Mindent tudsz minimum egy hónappal előre, de inkább fél évvel. Továbbá én azért a vizsgaidőszakot is élvezem, megvan annak is a maga hangulata.
2011. febr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!