Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen betegség?

Létezik ilyen betegség?

Figyelt kérdés

Csak hasonlattal élve tudom elmondani,amit évek óta érzek:

Olyan mintha belennék zárva egy kompótosüvegbe,és nem kapnék levegőt vagy egyre fogyna,miközben a többt embert látnám az üvegen keresztül,hogy élnek,és boldogok.Ilyen bezártságérzésféle,ugyanolyan mint az eredeti bezártságszindróma(arra gondolok amelyik súlyosan károsította az ember agyát,ahol az emberre azt mondják hogy élőhalott,nem tud beszélni,csak a szemeivelkommunikál),ugyanez a szituáció,csak az életben,hogy képtelen vagyok,egyébként17/L,köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 14. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a korodat nézem, akkor kamaszkornak nevezném a betegséget. Ha mellé rossz családi körülmények is csatlakoznak, akkor kamaszkori depressziónak nevezném. Nekem ez utóbbi volt, de kis orvosi (nem gyógyszeres) segítséggel, saját elhatározással kiléptem belőle.
2011. aug. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen elég sok ugymond "szenvedés"társul hozzá,és énis szeretnék megszabadúlni tőle,mert teljesen tönkretesz,szörnyű érzés. : ( Pszichológussal lehet csak?
2011. aug. 14. 18:12
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy ez komoly betegség. vagyis inkább csak lelki, amin te tudsz változtatni: lehet önbizalomhiány, depresszió, magány, pesszimizumus.
2011. aug. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pszichológus is segített, de sokat nyomott a latba, h én is érdeklődtem a téma után és egy idő után nem csak voltam, mint egy zombi, hanem kerestem a kijutási lehetőséget. Kb olyan 19-20 éves koromra értem meg erre.
2011. aug. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem mindig érzem igy,mertha vagyok valakikkel,csinálom ugymond a dolgom,pl.iskolaközben tanulok következő napra,amikor érzem,hogy van mit tennem,meg nem vagyok felesleges,addig nincsen velem ilyen probléma,csak akkor amikor egyedül vagyok.A családi háttére vonatkozóan hogy akadályoztatva vagyok,abból már csak kb fél év van hátra,jövőre tudok munkátvállalni is nyáron,meg máshol fogok élni,környezetváltozás a továbbtanuáls miatt,lehetőleg a barátommal laknánk egy albérletben,biztosan jobb lesz.De addig is ki kell bírni azt a fél évet.
2011. aug. 14. 18:20
 6/8 anonim ***** válasza:
A fél év hamar elszalad. :) Biztos segíteni fog.
2011. aug. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,aranyosak vagytok! : )
2011. aug. 14. 18:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Valami depi féle lehet.Nekem olyan érzésem szokott lenni, mintha rám telepedne egy szürke felhő.Ilyenkor, enervált,gyenge, elesett vagyok, hiába vagyok amúgy egészséges.És ilyenkor sehogy sem értem, miért érzem ezt, mert látszólag semmi okom rá.
2011. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!