Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik ilyen betegség?

Létezik ilyen betegség?

Figyelt kérdés
Van olyan betegség, hogy valaki magában beszél? Néztem a hasonló témákat, de mindben arról volt szó, hogy valaki magában gondolkodik, megbeszéli magával a napi teendőket, max panaszkodik, meg ilyesmi. De itt egészen másról van szó, mert ez a félhangos beszéd vagy suttogás kényszeres, és szinte csak szitkokat tartalmaz, főleg rendes, jólelkű emberek, köztük gyerekek(!) átkozását, meg gúnyos hangon való utánzását, akik egyáltalán nem érdemelnék meg, és ezek nem idegenek, hanem főként családtagok, tehát szeméyes az ügy, gondoltam irigységre is, na de ennyire?? Szerintem a magában beszélés csak egy tünet, nem betegség, a lényeg az, amit és ahogyan mond az ember, mert lehet, hogy sokan gondolnak hasonlókat, csak nem mondják ki, az se jobb. Eddig mindig le lett tudva a dolog azzal, hogy nem tehet róla, jó ember ő, csak beteg. De most már kezdek kételkedni ebben. Megbeszélni nem lehet, mert ez tabu téma. És egyáltalán nem értem az okát ennek a gyűlölködésnek. Lehet, hogy nem kéne vele foglalkoznom, mert úgyse tudok mit tenni ellene, de nagyon bánt és igazságtalanságnak érzem, mégha nem is tudnak róla az érintettek, tehát végülis nekik nem árt ezzel, de akkor is... és talán ha sikerülne a forrását megtalálnom, akkor könnyebben menne az elfogadás. Találkozott már valaki hasonlóval?
2011. aug. 24. 15:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tabuként kell kezelni ezeket a dolgokat, hanem pszichiáterhez fordulni. Súlyosbodhat.
2011. aug. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Volt pszichiáternél, egy ideig kezelte, aztán azt mondta, nem tud vele mit kezdeni. Gyógyszereket is kapott, de nem javult. Illetve lehet, hogy a régi állapothoz képest jobb lett, ezt nem tudom.
2011. aug. 24. 16:15
 3/15 anonim ***** válasza:
a tourette szindrómások káromkodnak kényszeresen, de ők nem folyamatosan, összefüggve, csak félpercenként két szó között nyomnak egy gyors, vakkantásszerű baxxmeget és társait.
2011. aug. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"De most már kezdek kételkedni ebben. "

Miért? Egy ember jellemét leginkább a tettei mutatják meg. Azon a téren van gond vele?

A más emberek iránti empátia teljes hiánya lehet antiszociális személyiségzavar, de az inkább a másoknak való lelkiismeret nélküli károkozásban nyilvánul meg, és csak extrém esetben kóros.

Ha valaki szimplán csak utálja az embereket, az nem az.

Inkább tűnik egyfajta kényszerbetegségnek, hiszen hasonlókat nagyon sokan gondolhatnak, ahogy írod.

2011. aug. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azért nem mindegy, hogy a tetteket mi motiválja. Hogy összhangban vannak-e az érzelmekkel, vagy csak az ember erőt vesz magán és visszafogja magát, mert tudja, hogy mások elítélnék. Amúgy képes az empátiára, és nem mindenkit szíd, vannak "kiszemelt áldozatok". És hogy sokan gondolnak gyűlölettel mondjuk egy nyolc éves kislányra? Dehát mégis miért? És ha nem is mutatja ki soha, akkor is lehet valami hatása később megmutatkozhat valahol, "lenyomatot" hagyhat, hiszen valami következménye mindennek van. Vagy próbáljam szem előtt tartani a "gondolatbűn nem létezik" elvet? Én ha pl vkit csak képzeletben bántok mérgemben, utólag azt is megbánom, tehát bűnnek érzem és lelkiismeretfurdalásom van miatta. Akkor ez is hülyeség?
2011. aug. 26. 08:59
 6/15 anonim ***** válasza:

"le lett tudva a dolog azzal, hogy nem tehet róla, jó ember ő, csak beteg."


Kedves kérdező! És most mi változott? A doktor nem tud vele mit kezdeni. Legfentebb a fenti mondatodat átfogalmazhatod, hogy " rossz ember ő, csak beteg."-re. És?

2011. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Hogy összhangban vannak-e az érzelmekkel, vagy csak az ember erőt vesz magán és visszafogja magát, mert tudja, hogy mások elítélnék. "


Szerintem te vagy az UFO. Isten hozott a való világban!

2011. aug. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

23:36-os: beletrafáltál, valóban UFO-nak érzem magam az "emberek" többsége közt, úgyhogy tök igazad van!!! egy ilyen világban, ahol fel van cserélve fekete és fehér... no comment.

köszi a válaszokat!

2011. aug. 27. 09:36
 9/15 A kérdező kommentje:

22:01-es: ajánlom figyelmedbe a nyitó utolsó előtti mondatát, de azért bemásolom neked ide, hogy könnyebb legyen: "...és talán ha sikerülne a forrását megtalálnom, akkor könnyebben menne az elfogadás."

Köszi a hsz-t.

2011. aug. 27. 09:38
 10/15 anonim ***** válasza:
én is ismerek egy ilyen fazont, ő mindig kinn áll a házuk előtt és ha valaki arra megy, motyog valamit, általában vmi szexuális jellegűt, de nem lehet teljesen érteni, ezen kívül ártalmatlannak tűnik. nem ismerem a családját, de már kisgyerekkorom óta mindig látom és mindig ilyen, szóval szerintem őt se tudják kezelni
2011. aug. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!