Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ötleteket, tapasztalatokat...

Ötleteket, tapasztalatokat kérek, hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés
Talán butaságnak tűnik a kérdésem, de sokszor csak ülök a könyv fölött, olvasom a szöveget és vagy nem értem, amit olvasok, vagy jegyzetelek, úgy érzem abban a pillanatban, hogy oké, ezt megtanultam, de másnapra már nem emlékszem rá. Sok időbefektetéssel, energiával nem érek el semmit, míg mások csak egyszer átolvassák a több oldalas leckét és már tudják is. Hogyan csinálják?
2011. febr. 23. 22:03
 1/2 anonim válasza:
100%

Szia!

Kicsit későn bár, de azért válaszolok a kérdésedre, remélem nem lesz hiábavaló!

Először leírnám a hatékony tanulás legfontosabb tényezőit.

A legfontosabb az egészben a rendszeresség, lehetőleg minden nap ugyanakkor tanulj, tehát keress egy olyan időpontot, ami minden nap szabad, és minden nap ebben az időpontban tanulj. Nálam ez estefele van, 17:00 körül neki állok tanulni, és 19:00 körül hagyom abba. Fontos az is, hogy minden nap tanulj, ha másnap olyan óráid lesznek, amire semmit nem kell tanulni, akkor ismételd át a régebbi anyagokat, vagy pedig előre tanulhatsz, bár ez veszélyes is lehet. Ha kb. két hétig rendszeresen tanulsz, utána elkezd természetessé válni, hogy minden nap le ülsz tanulni.

Fontos még az is, hogy ha le ülsz tanulni, akkor ne hagyd abba öt percenként, hogy most pisilni, kakilni, inni, enni kell, vagy ilyesmi..., mert minden kezdet nehéz, és ez tanuláskor sincs másképp, leginkább nekiállni nehéz. :)

Van még pár apróbb dolog, ami segíthet a tanulásban, bár szerintem ezekkel te is tisztában vagy: Úgy tanulj, hogy egyszerre csak egy tantárggyal foglalkozol, és addig ne térj át a másik tárgyra, amíg nem végeztél az elkezdettel.

A másik apró dolog, a tanuláshoz használt fény... ha lehetséges, akkor természetes fény segítségével tanulj (Nap), de ha ez nem megoldható, mert épp este van, akkor használj villanyt, de lehetőleg ne neonlámpát, mert az nagyon fárasztja a szemet.

Még egy javaslat: Az emberi agy kb. fél órán át képes hatékonyan koncentrálni, ezért tanulás közben kb. félóránként érdemes egy 5-10 perces szünetet tartani (nem, nem 5-10 percenként szünetelni! :D). Az iskolákban sem véletlenül 45 percesek a tanórák, kb. negyed óra elmegy az adminisztálással, feleléssel, stb. és fél óra a koncentrálás.

Az is fontos, hogy ne állj neki éhesen, szomjasan tanulni, mert akkor nem tudsz annyira odafigyelni, tehát inkább tanulás előtt egyél, mintsem közben!

A tanulással természetesen fejlődik az agyad, és egyre hatékonyabban tudsz tanulni, és egy idő után te is elérheted azt, hogy egyszer átolvasod a többoldalas leckét, és már tudni is fogod... mint ahogy le írtad :D. Sajnos nekem is nagyon nehéz volt először, és még most is kicsit nehéz, mert általánosban 8 évig itthoni tanulás nélkül éltem, sőt, még középiskola első-második tanévében is.

Egy szó mint száz, ha rendszeresen tanulsz, akkor egy idő után sokkal könyebb lesz! Jah és még valami, ne feledd, az ismétlés a tudás anyja!

Sok sikert, remélem segítettem.

18f

2011. márc. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél! :D
2011. márc. 13. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!