Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Hol ill. honnan gyűjtsek...

Hol ill. honnan gyűjtsek ötleteket, tanácsokat és tapasztalatokat egy kezdő vállalkozás elindításához?

Figyelt kérdés
2011. jún. 1. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Hosszútávon csak abban lehetsz sikeres, amihez a gyakorlatban is értesz. Tehát ott kell kezdened, hogy mi a szakmád, a végzettséged, vagy esetleg (szülők stb. mellett) megszerzett gyakorlati ismereteid.

Bármi másba kezdel, kevés kivételtől eltekintve kötelező a szakképzett alkalmazott foglalkoztatása. Ez már jelentős plusz költség, másrészt nem tudod szakmailag ellenőrizni az alkalmazottat, ezért nem tudod, hogy amit ő csinál, az ténylegesen jó-e.

2011. jún. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem adj meg egy vállakozási területet. pl. internetes vállakozás (webshop), büfé, valamilyen műhelyet igénylő vállalkozás, szállítmányozás, stb. Arról konnyebb írni mint általánosságba valami. Mégha nem is azt lesz az igazi.
2011. jún. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A legnagyobb hiányát egy mentornak érzem. sajnos nincs vállalkozó a családban és az ismerőseim között. Pedig nagyon hasznos lenne, ha lenne valaki, akivel komolyan el lehet beszélgetni vállalkozási témában... így marad az internet és a könyvek és a saját tapasztalataim.
2011. jún. 2. 22:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Amikhez a leginkább értek és csináltam is: állattenyésztés (nyúl, sertés, baromfi), mezőgazdaság (szőlészet, kukoricatermesztés, zöldség és gyümölcstermesztés, pálinkakészítés), nyelvtanítás magántanárként, gyalogtúrák szervezése-természetjárás, némi építőipari tapasztalatom is van, hobbi szinten főzögetek is és nagyon szeretem a törénelmet :) .
2011. jún. 2. 23:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok!

Ez esetben: ma a "legolcsóbb" vállalkozás a meglevő szellemi tőke beforgatása: indíthatsz a nyelvtanári képesítéseddel, mellé teheted a történelemből való felkészítést vizsgákra.Ha felveszed a kapcsolatot természetvédő központokkal, idegenforgalmi hivatalokkal, akkor az általad már jól ismert területeken lehet szervezned a gyalogtúrákat.

Ha van valamennyi pénztartalékod, akkor a növénytermesztés területén is tudsz indítani = őstermelői igazolvány birtokában. De ezt először csak kicsiben, hogy az értékesítési oldalát is ki tudd építeni.

Az állat-tenyésztés annyiból nehezebb, hogy sok időt vesznek el, ill. minden nap ott kell lenni köztük (enni, inni kérnek), tehát mellette pl. a gyalogtúrák szervezését megoldani már gondot okozhat.


Azt tudom tanácsolni, hogy keress meg egy könyvelő-irodát, egyszeri "tanácsadási díj" (általában 1 óra 3 - 5 ezer Ft körül van)fejében nagyvonalakban át tudjátok beszélni, hogy ezek adó-vonzata, engedélyek stb. mivel járnak.

Azt tudnod kell, hogy ma kishazánkban semmi garancia nincs arra, hogy egy beindított vállalkozás mikor lesz sikeres, vagy egyáltalán sikeres lesz-e valamikor. Ezért mondom, hogy először olyannal indítsd, amihez nem a kp. tőke befektetése, hanem a meglevő szellemi tőke kell.

2011. jún. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A második vagyok:


Így már könnyebb némi ötletet adni. Mint ahogy azt az előttem "szóló" megfogalmazta.

pl. baromfi dologban amit tapsztaltam: előnevelt hús csirkét vásárolni és kb. 4-6 hét után vágóban (élve, nem megpucolva) értékesíteni. Gyakorlatilag a pénzed egy, másfél hónap alatt megfordul, visszajön. De mint ahogy elhangzott oda kell állni, nem vállalhatsz mást mellette.

Itt meg kell nézned mekkora forgótőkét tudsz beállítani táp, állatállomány beszerzésére. Ki kell alakítani rendelés felvevő helyeket, magánház személynél jutalék ellenében, ahol át tudod adni a megrendelt csirkéket. Ne kelljen pl. házhoz szállítani, illetve neked rohangálni vevőért. Később ha megbízhatóan szállítasz, meg vannak veled elégedve, akkor már téged keresnek.

Persze ehez a vállakozáshoz az östermelőit ki kell váltanod.

Mielőtt beruháznál bármire, ami nagyobb tőkét igényel, előbb tájékozódj, hogy a kész "terméket" hol lehet és mennyiért biztosan értékesíteni.

2011. jún. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon hasznosak voltak. Akinek van még ötlete, írhat bátran!
2011. jún. 5. 00:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézz szét a net-en, érdeklődj a tájvédelmi központokban, hogy hivatásos túra-vezetéshez milyen végzettség kell, hol, milyen tanfolyamokat kell ahhoz elvégezned, hogy papirod is legyen róla. Hova, meddig lehet rá bejelentkezni, milyen feltételek mellett stb. Készülj fel egy esetlegesen ilyen irányú (őszi kezdésű) iskola elvégzésére.
2011. jún. 5. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!