Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri patológusnak tanulni?...

Megéri patológusnak tanulni? Mennyire kifizetődő munka Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy orvosi egyetemen tanuljak patológusnak, vagy végezzek-e el egy páréves boncmester képzést. Nem vagyok biztos benne, hogy megérné az a rengeteg tanulás egyetemen...
2011. febr. 25. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:

A patológus és boncmester foglalkozásában kb. annyi a közös, mint egy állatorvos és egy kutyakozmetikus munkájában...

A patológusok fő feladata a szövettani diagnózis felállítása (pl. ők állapítják meg, hogy egy biopsziás minta rákos-e és ha igen, akkor pontosan milyen típusú, grádusú stb. a daganat, és a többi orvos gyakorlatilag az ő véleményük alapján dönt a kezelésről). Vagyis idejük fő részét a mikroszkóp mellett töltik, ebből következik, hogy a 21. században már lehet olyat is csinálni, hogy a metszetekről készült képeket elküldik a neten egy patológusnak, aki mondjuk az ország másik felében van. Így egy patológus dolgozhat egyszerre több kórháznak is, ezért havonta akár egy milkát is megkereshet (külföldön még többet). Amúgy hiányszakma a patológus, szóval munka biztos lesz.

Bár szerintem, ha elkezded az orvosit, akkor lehet, hogy valami más szakág fog megtetszeni a 6 év alatt...

2011. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
orvosokra mindig szükség van.tehát ha elmész az orvosira,és ott akármilyen szakirányba mész tovább,munkád lesz.nehogy azt hidd,hogy egy orvosi diplomával majd mehetsz mekibe dolgozni....itthon is fogsz kapni munkát,de külföldön meg még többet,ott kifejezetten jónak tartják a magyar orvosokat,és szívesen fogadják őket,és persze a fizetés is messze más...
2011. febr. 26. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!