Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki azt mondja, hogy Magyarors...

Aki azt mondja, hogy Magyarországon "nincs munka" az nem túloz egy kicsit?

Figyelt kérdés

Még ha biztos állások vagy jólfizető állások, vagy akár hagyományos értelemben vett állásokból valóban nincsen nagyon sok, de munka, vagyis erőfeszítést igénylő tevékenység amiért pénzt kapsz, létezik.


Minden második villanyoszlopon ki vannak ragasztva papírok, hogy ide vagy oda lehet menni gyümölcsöt szedni, kertészkedni, de kicsit öhh "irreguláris" munkarendbe akár vendéglátóhelyekre is felvesznek embereket.


Szóval állások nemigazán a fán teremnek, de hogy MUNKA (tevékenység amiért pénzt kapsz) mindig van, az biztos. És ha belegondoltok még az ilyen munkák is jobbak, mint otthon a segélyen tengődni, vagy "éhenhalni" amivel ugye kevésbé tanult emberek szoktak dobálózni, annak ellenére, hogy ez Európa, nempedig Etiópia és a szociális ellátó rendszer bár nálunk elég rudimentáris, azért annyira fejlett, hogy ne hagyja éhenhalni az embereket.


2011. okt. 7. 18:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
96%

Én még egy ilyen fecnit nem láttam kirakva sehova.


Amúgy amikor állást kerestem, sok helyről elutasítottak, mert inkább képzetlen munkaerőnek akarták adni a helyet, mint nekem.

2011. okt. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
85%
Az álláshirdetés még nem munka. De az igaz, hogy aki nagyon akar, az előbb-utóbb talál magának valamit. Persze nagyban függ attól, hol él az ember.
2011. okt. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%

Bocs, kérdező, de hihetetlen sötét vagy.

Mit gondolsz, arra az egy hirdetésre hányan jelentkeznek??? Legalább öten, de inkább ötvenen.

A neten feladott hirdetésekre általában ennyien szoktak.


A másik, hogy felveszik, de 4 órára bejelentik, de 12 órát dolgozik, aztán 2 hónap múlva kirúgják, mert véget ért a turistaszezon, és mehet megint állást keresni.


Gondolom, se te, se a családtagjaid nem voltatok mostanában munka nélkül, ami elég érdekes, kiindulva abból, hogy minden tizedik ember munkanélküli, szóval óhatatlanul kéne ismerni egy-két embert, aki ebben a cipőben jár.

Úgyhogy kénytelen vagyok megállapítani, hogy egy nulla empátiával, ennél is kevesebb tájékozottsággal rendelkező tirpák paraszt vagy, aki külön élvezetet talál abban, hogy abba rúg bele a legnagyobbat, aki a padlón van.


Egyébként nem munkanélküli vagyok.

HR-es.

2011. okt. 7. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
77%
Személyiségtől is függ. Nekem is van olyan ismerősöm, aki "a jég hátán is megél", ha munka nélkül van, akkor mozgósítja az ismeretségi körét, és talál valamit, segédmunkát, kapálást vagy elmegy szőlőt permetezni... én ezt egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy cisnálja. Képtelen lennék utána csinálni.
2011. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

Hogy konkrétan az ilyen típusú hirdetéses felvetésedre reagáljak: frissdiplomásként jelentkeztem ilyenre (aruhordás, enyhe fizikai meló), amíg nem találok valami jobbat (gyakornokként felvették utánam az adókedvezményt, aztán mehettem Isten hírével - sajnos ez megy).


Két embert kerestek, 80 ember jelentkezett (utánakérdeztem). Tehát 2 helyre jutott 80 ember. Mivel csoportos elbeszélgetést tartottak, azonnal kiszúrták a két legszerencsétlenebb jelöltet, akik kb. a minimálbér feléért is hajlandóak lettek volna elvállalni a váltott műszakot, a többiek mehettek haza.


Nem ez volt az egyetlen eset, tudnék írni többet is, de ez mindent elmond a helyzetről.

2011. okt. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
54%
leginkább végzettségtől függ. Én még soha 1 napig nem voltam munkanélküli. amikor pihentem egy kicsit és fél évig nem dolgoztam sehol,akkor hetente kerestek meg, hogy nem akarok-e odamenni dolgozni.
2011. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
91%
A biztonsági ör állásra legalább 2-300-an gyültek össze,és 5embert vettek fel!Nem tuloz,hogy nincs munka...:( Egy -egy állásra legalább 100jelentkező van,a kapálástol kezdve a szállitmányozásig,az irodai munkárol meg nem is beszélek.
2011. okt. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
96%
Egyáltalán nem túlzás,főleg vidéken. Nem egy diplomást ismerek,aki örül,ha valami fizikai munkát kaphat. De a vállalkozók legtöbbje nem alkalmazza az embereket 2-3 hónapnál tovább. Kifizetődőbb így neki,mert az "újak" után kap támogatást. A fizetést pedig sokszor ki sem fizeti.
2011. okt. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
60%

hát igen pont ezt mondom. nem ártana tanulni.

Mert én se maradok munka nélkül a diplomáimmal egy napig se, de a kedvenc asztalosom se marad munkanélkül,aki gyönyörűen dolgozik és könyörgésre vállalja el 6 hónapos határidőre az asztalomat. mert úgy tele van melóval..

Aki semmit nem tanult, semmit nem tud, az valóban nehezen kap.munkát-

2011. okt. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%
19.03. Ezt nehezen hiszem el. Hacsak nincsenek befolyásos barátaid.
2011. okt. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!