Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos mostanság egy...

Mennyire fontos mostanság egy diploma?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Hat nezd, most valoszinuleg rengeteg olyan valaszt fogsz kapni, hogy nem eri meg, semmire se mesz vele, munkanelkuli leszel, menjel kulfoldre stb.


Szerintem azonban igenis fontos. Nem feltetlenul a diploma milyensege (bar teny, hogy vannak keresett es kevesbe keresett diplomak), de az, hogy legyen. Ha megnezel egy allashirdetes-portalt, az allasok nagy resze diplomat ker, mindegy milyet, csak diploma legyen.


Es abban a vilagban elunk, ahol meg a takaritonoktol is elvarjak az erettsegit (hisz annyian palyaznak 1 ilyen allasra), szoval ha lehetoseg van ra, mindenkepp erdemes egyetemre, foiskolara menni. Az sem jelent 100% biztonsagot a munkaeropiacon, de az eselyeket jelentosen megnoveli.

2009. febr. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Valóban, ahogy az előttem szóló írta, álláshirdetésekben sok helyen elvárás a felsőfokú képzettség (ami alatt diplomát értenek, ha nem írják ki), de már sok helyen látom azt is, hogy "folyamatban lévő felsőfokú tanulmányok" azon a szakterületen. Tehát a munkahely elvárja, ha nincs, akkor elküld (volt nálunk 40 fölötti évfolyamtárs, aki már dolgozott, és munka mellett csinálta, pont ezért, ha nem csinálja meg, bukta a melóját). Nem mindenhol számít, ez is tény, de ha végignézel egy ilyen álláskereső portálon, sok helyen fogod látni elvárásként. Hogy mennyire biztosít megélhetést, ez cégtől is függ, ahol elhelyezkedsz, kis cég, kis forgalommal, kevés alkalmazottal kevesebbet fizet, mint egy nagy, bejáratott, menő cég.
2009. febr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Számomra fontos, van is egy diplomám, szeretnék mégegyet, egyetemi kiegészítőt. Viszont amikor azt látja az ember, hogy sík hülyéknek is van diplomájuk, elgondolkodtat. Gyógypedagógus vagyok. Egyik csoporttársam diagnózisa: hidrocephalus, enyhe mentalis retardatio. Hogys ez mit jelent? Vízfejű, értelmileg enyhén fogyatékos, vagyis a mai nyelven tanulásban akadályozott, azaz kisegítős. Ezek után elgondolkodom, hogy mire is kell a diploma és mit érezzek amikor egy ilyen is lediplomázik...
2009. febr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ milyen ,és mennyire vannak kapcsolataid.Van olyan amivel kitörlöd a seggedet,pl jogászból annyi van mint a nyű és a kutyának sem fogsz kelleni ha nincsenek megfelelő kapcsolataid,protekciód.Szakmunkásokból hiány van,de egy jó diplomával és ha jó helyen vagy jó időben ki lehet fogni tuti melókat.:)Utolsó hozzászolót nem kommentálom,elég gusztustalan hozzáállás ez..kívánom hogy ne legyen sosem fogyatékos a családban,nehogy róla is ugyan igy beszélj te s.ggfej.
2009. febr. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem tudom hogy miért gusztustalan a hozzáállás. Nem én diagnosztizáltam, hanem a szakemberek. Voltam olyan kedves és lefordítottam a latin diagnózist. Ha valaki tanulásban akadályozott, akkor azon nincs mit szépíteni. Egyszerűen leírtam, hogy mik vannak, olyanok akiknek az értelmükkel baj van diplomások lesznek. Kicsit tájékozódj ezügyben, hogy mit jelent, ha valaki értelmi fogyatékos. És ha ez a valaki akar sérült gyerekeket tanítani. De láton halvány lila gőzöd sincsen erről a dologról, különben nem beszélnél ekkora sületlenségeket.

Maga a fogyatékosság ténye nem akadály a diplomához, ha az a fogyatékosság érzékszervi vagy testi. De egy mentális retardáció a nyolc általános elvégzéséhez is nagy erőfeszítést igényel.

2009. febr. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
A másik. Milyen szakmunkás szakma az amit diplomás szinten tudsz művelni? Láttál már diplomás kőművest, vagy esetleg szobafestő-mázolót diplomával? Súlyos téveszméid vannak ha ezeket a dolgokat nem tudod különválasztani egymástól. Ahhoz hogy szakmunkás legyél még érettségi se kell, viszont ahhoz, hogy diplomázz minimum szint az érettségi. Örülnék ha elmagyaráznád ezeket a dolgokat nekem és miért háborít fel, hogy a mentálisan retardáltaknak nem lehetne diplomájuk? Végülis örülnél ha anyádat egy értfogy orvos kezelné és fingja nem lenne hogy mi a különbség a tüdőgyulladás és a szúnyogcsípés között.
2009. febr. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Tanulmányozd át mégegyszer a hozzászólásomat azt ajánlom,mert köze nem volt benne egymáshoz a szakmunkásnak meg a diplomának.Annyit irtam,hogy a szakmunkásokra nagyobb idényt tartanak a mai világban,mivel egyre kevesebb van belőlük.Te is valami másodéves egyetemista vagy lefogadom,aki azt hiszi ő szarta a spanyol viaszt.Köszönöm hogy voltál olyan kedves és leforditottad latinról magyarra,nekünk pórnép barmoknak a diagnózist.
2009. febr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
idényt =igényt mielőtt belekötsz még valamibe.
2009. febr. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Egyébiránt, engem nem maga a tény háborított fel,hogy leirtad ezt,hanem ahogyan megtetted azt kedves válaszoló,gondolok itt az utolsó mondatodra,és elég nagy probléma ha te gyógypedagógus vagy valóban,és így beszélsz egy embertársadról.Üdv!
2009. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%
nagyon fontos a munka helyhez
2009. febr. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!