Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elgondolkodom, hogy mire is...

Elgondolkodom, hogy mire is kell a diploma és mit érezzek amikor egy ilyen is lediplomázik? Mondottam ezt egy értelmi fogyatékosra. Hol a probléma?

Figyelt kérdés
2009. febr. 16. 19:02
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Bocs, aki nem értené. Konkrét eset bemutatása után egy konkrét szituációra történt a megjegyzés. Félreértés ne essék, nem úgy titulálom az értelmi figyatékosokat, hogy "egy ilyen ... " :)
2009. febr. 16. 19:07
 2/13 anonim válasza:
100%
Nem igazán értem amit írsz :) de szerintem ez örök kérdés, hogy kell-e diploma. Én 3 éve érettségiztem, nem tehettük meg, hogy fősulira/egyetemre menjek, egy közgazdasági suliba elvégeztem egy szakmát (2 év) 1 éve dolgozom. Jó fizut kapok nem megerőltető a munkám és van olyan munkatársam aki diploma után nem tudott elhelyezkedni, kitanulta ezt a szakmát és annyit keres mint én.
2009. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Egy értelmi fogyatákos diagnózissal rendelkező csoporttársam diplomát szerzett. Annak a történetét írtam le és mondtam rá, hogy elgondolkodom, hogy mit ér a diplomám amig egy ilyen is simán megkaphatja. Ezen problémázott valaki és nem akartam oda nem illő témaként vitába szállni vele.
2009. febr. 16. 19:21
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
OFF: milyen diplomád van? Mindenesetre nem volt szép ez a megjegyzés tőled.
2009. febr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

értem a kérdésed. szerintem nem az értelmi fogyatékos csoporttársat degradálja, hanem a képzés minőségét firtatja a kérdező, lévén, hogy gyengébb képességű is simán elvégzi.

ehhez azért tudni kellene mi az alapbetegsége a csoporttársadnak, mert attól, hogy retardnak tűnik, korántsem biztos, hogy az, másrészről egyes mentálisan retardáltak részképességekben sokkal jobbak, mint az egészségesek.

2009. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem, nincsenek jó képességei, protekcióval került be gyógypedagógiai főiskolára, fizetős tagozatra. Amúgy a diganózisa amit felállítottak róla: hidrocephalus, enyhe mentális retartdáció. Beszéldhibás, mozgáskoordinációs zavarai vannak és mindamellett nem tudja kifejezni magát. Már bocs, de egy ilyen (hozzáteszem:) ) diagnózissal rendelkező ember ne menjen fogyatékos gyerekek közelébe fejlesztés céljából.
2009. febr. 16. 19:52
 7/13 A kérdező kommentje:
Konkrétan onnan tudom, hogy 3 év latin és anatómia tanulás után a kezembe nyomta a papírját, hogy fordítsam már le neki, amit az orvos adott, mert nem tudja mit jelent. Megtettem, és akkor támasztotta alá az elképzelésemet, hogy retardált amikor megláttam mi a diagnózis BNO-val együtt.
2009. febr. 16. 19:56
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod igazad van nem neki kéne fejleszteni, hanem inkább őt. S nem az a baj,hogy nem egészséges, hanem,hogy olyan diplomát szerezhetett amit neki én nem engednék.

Lehet felőle diplomája ha tényleg képes megszerezni. De nehogy azért kapjon már jobb jegyeket mert bocs hülye.

2009. febr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Istenem... az első ember aki felfogta a kérdés lényegét. :)
2009. febr. 16. 20:39
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt egy-két agytröszt, akik tuti vették az 'Íröttségit'. Volt olyan, akinek a 8 féléves képzést 11 év alatt sikerült teljesíteni! Kezdte nappalin, majd levelező és költségtérítéses lett, hogy ne rúgják ki. Mit ér az ilyen papír? Milyen szakember lesz belőle? Engem is bosszantanak az ilyenek, mert az én diplomám értékét alacsonyítja le, mert ha ilyen 'tudással' elmegy egy munkahelyre (mondjuk ismerőse beteszi), akkor utána hasonló diplomával már meggondolják, hogy felveszik-e az embert.
2009. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!