Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik állás...

Szerintetek melyik állás lenne a legjobb kereslet, megélhetés és minden egyéb szempontjából? És miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Többféle állás is tetszik, de nem tudom, hogy melyik lenne a legideálisabb. A tanulmányi eredményemmel nincs semmi gond, szóval ez nem képez akadályt.

Az ált. iskolai tanár (felső tag.) tudom, hogy nem valami jól keres, de elég sok kedvet érzek hozzá. Nagyon tetszik a pszichológia is. Régebben minden álmom volt az ügyvédi szakma, bár arról már kezdek letenni. Az újságírás és a színészet is rendkívül érdekel. Valamint a grafológiát is el tudnám képzelni egy lehetséges szakmának. A segítséget előre is köszönöm!


2009. dec. 27. 18:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Újságírás telített úgy tudom- csak szabadúszóként űzhetnéd

Grafológus - ha tényleg jó tanuó vagy akkor ez felejtős (bocsi de nem tekintem "tudománynak)

Színészetre - marha nehéz bekerülni előképzettség nélkül elsőre, de nem lehetetlen, egy befutott színész elég jól keres

Ügyvédi szakma is telített - ha a szüleidnek nem ez a szakmája, tehát nem tudnád tovább vinni a praxisát, akkor nem javaslom, mert egyre nehezebb elhelyezkedni ilyen végzettséggel, viszont az egyik legjobban fizet

Pszichológiával sem könnyebb elhelyezkedni, esetleg külföldön vmi. jó kis szakiránnyal, kint meg is fizetik őket

Tanári szakma 120 körül van a kezdő fizetés a bértáblában, ha elhivatottvagy ez egy jó döntés, hab a tortán megmarad a megszokott nyári szünet, ha kicsit rövidebb is lesz.


Remélem tudtam segíteni. Sok sikert!

2009. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Már kezdek tisztábban látni! :)
2009. dec. 27. 19:27
 3/14 anonim ***** válasza:
120 ezer, tanár??? Bocs, 6 év után keresek 90 ezret.... Szóval anyagilag ez rossz választás!!! És hidd el, sokkal nehezebb, mint látszik(persze inden attól függ, milyen helyen, milyen gyerekanyaggal dolgozol... Engem életem első 3 hónap tanítása alatt 4X támadtak meg cigány rokonok...és hidd el, nem vertem, nem aláztam senkit...) de még mindig tanár vagyok, majd meglátjuk, meddig bírom....
2009. dec. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sajnos ez a helyzet. Sőt, szerintem mire én oda kerülök, hogy taníthassak, most 15 éves vagyok, talán még rosszabb lesz a helyzet. Azt is tudom, hogy nem könnyű, anyukám, keresztanyum tanárok. De valahogy mégis vonz ez az egész...
2009. dec. 28. 11:47
 5/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.Nem akartalak lebeszélni,csak informáltalak. De ha van tanár a családban, akkor mindent tudsz... :) Nagyon fiatal vagy, hátha addigra megbecsülik, és megfizetik Magyarországon az értelmiségit...de szerintem válassz vmi jobb szakmát.
2009. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem, még nem beszéltél le :) Próbálok gondolkodni szakmák terén, de jelenleg itt vagyok "leragadva". Pedig lassan el kéne dönteni pl. a faktok miatt.

Mégegyszer köszönöm a tanácsot! :)

2009. dec. 28. 19:05
 7/14 anonim ***** válasza:

Első válaszoló:

A második válaszolót kérdezném. A bértábla melyik kategóriájába tartoznak a tanárok? Nem az F-be?

90 ezres kategóriához a középiskolai végzettséghez v. a felsőfokú szakképzéshez kötött szakmák tartoznak. A tanár tanító minimum F-be tartozik.


[link]

2009. dec. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Megélhetés szempontjából a tanárok tényleg nem keresnek jól, ez tény.(Én is meglepődtem, nettóba fix hogy nem kapnak 120-at, olyan 90 körül tudomásom szerint a reális). Színészetből jól meg lehet élni?

Hát nem hiszem. Jó, mindig van 1-2 felkapott sztárszínész, de ez csak pár%-a, a többi épp, hogy megél, én úgy hallottam, még elismertebb öreg rókák is a szakmában, fellépésektől is függ, mennyit keresnek, hát nem gazdagodtak meg belőle( Egy riportba láttam még a tv-ben).

Ügyvédi szakma telített, viszonylag sokáig kell tanulni, mire praktizálhatsz, nehéz vele elhelyezkedni.

Újságírás, sem könnyű dió, de lehet vele keresni, ha el tudsz helyezkedni vele.

Grafológus sem keresi halálra magát, szerintem ez sem az a folyamatos munka, inkább másod állásban lenne érdemes akkor már, a kereset itt is szerintem a megbízásoktól függ. Pszichológiáról nem tudok nyilatkozni, hülyeséget meg nem akarok. :D

2010. jan. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A szüleim tanárok, 25 év után éppen 111 ezer Ft a nettó fizetésük.. Én ezt kihagynám a helyedben.
2010. jan. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Dávid ***** válasza:

Szia!


Orvos, ápoló, elhelyezkedési arány 99%

Gyógyszerész, műszaki mérnök, élelmiszermérnök 80-90%


Ha van angol nyelvvizsgád, felsőfokúd + 1 szakmád, akkor megnyílik előtted a világ mesebeli fizetésekkel.

Egy szerelő netto 400.000-t keres átlagban, forintban Ny-Európában.


A legrosszabb képzések: alkalmazott bölcsész, esztéta, andragógia, mongolisztika, politológia stb.

2010. jan. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!