Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért ilyen egyre több tanár?...

Miért ilyen egyre több tanár? Nem veszik észre hogy a diákkal szúrnak ki?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy egyre több tanár meglehetősen hangulat ember. Ha jó kedve van akkor ugyanarra a feleletre jobb jegyet ad mint amikor rossz kedve van. De miért? Nem gondolnak bele hogy a gyerek tanulmányi eredményét cs*szik el vele? Amúgy 11.-es vagyok.

Vagy a még rosszabb eset amikor a tanár a diákokon tölti ki a mérgét, persze megint a tanulmányi eredmény rovására de képtelen vagyok megérteni hogy annak a tanárnak mitől lesz jobb hogy bevág egy-két 1-est valakinek vagy több embernek.

A harmadik hogy már érdeklődni sem lehet egy dolgozat felől hogy ott miért kellett pontot levonni meg stb mert ennek is a diák látja a kárát, jelen esetben a tanár úgymond "év végéig szivatja majd". Most nem értem hogy a panaszkodásért miért kell szivatni? A diák sem köteles lenyelni azt hogy ő ugyan olyan dolgozatot írt mint a másik (volt rá példa, igaz nem velem) de a másik jobb jegyet kapott.

Vagy amikor arcra megy az osztályzás........


Tudom hogy a tanárképzőbe nem tudós professzorok járnak, de egyre több tanár ilyen, és nem csak az újak, a régebbiek is. De miért? Miért pont a diákkal kell kiszúrni holott tudják hogy az év végi jegyeikkel befolyásolják a gyerek életét.


2011. márc. 28. 06:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze tisztelet a kivételnek, mert az is van.:)
2011. márc. 28. 06:50
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos elég sok manapság az olyan tanár, aki azért választja ezt a pályát, mert egy adott területen jó, de máshoz már nincs elég tehetsége. Nekem hál'Istennek csak néhány ilyenhez volt közöm, és szerencsére megtapasztaltam azt is, hogy milyen az a tanár, aki tényleg azért tanít, mert a tudását szeretné átadni gyerekeknek.

Egyébként azt azért túlzásnak érzem, hogy az egész életedet elrontaná egy- egy jeggyel a tanár. Most még így érzed, pár év múlva viszont röhögni fogsz az egészen, h ilyenek miatt aggódtál. Az év végi jegy egyedül a továbbtanulásnál számít, akkor is csak két év, és akkor is csak 5 tárgyból. Azokból meg tessék akkor nagyon odatenni magad, és úgy tanulni, h ne lehessen belekötni abba, amit elmondasz/ leírsz.

Sokszor viszont abba is bele kell gondolni, h a diákok mennyire pofátlanok tudnak lenni. (Az én osztálytársaim egy része is ilyen volt) Mikor reklamálni kell mindig mindenkinek jó nagy arca meg igazságérzete van, és a jogokkal is nagyon tudunk dobálózni.

Persze, van nagyon szemét tanár, aki már unja a banánt, és csak kicseszni akar mindenkivel, de ez a ritkább. Ehhez viszont hozzá kell szokni, mert ha bekerülsz a felsőoktatásba, ott még rosszabbakkal is összefuthatsz. És az ottani tanárokat még annyira sem érdekli, h neked perpillanat mi a gondod. Rosszul hangzik, de sajnos ez van.

2011. márc. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos az a helyzet, hogy az élet minden területén egyre több az alkalmatlan dilettáns ember, és ezalól a pedagógusi pálya sem kivétel. Amúgy igazad van, hiába "ő is ember" egy tanárnak nemcsak a leadandó tananyagot kell(ene) tudnia, hanem empatikus "falkavezérnek" karizmatikus kisugárzású és HITELES személynek KELLENE lennie, hogy a tanítványoknak legyen miért felnézniük rá. De a mai tanárok sajnos (tisztelet a kivételnek) nem szolgálnak rá.
2011. márc. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Diákok detto sokkal renitensebbek, ők még így is jobban tartják magukat.
2011. márc. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tudom hogy elég sok diák pofátlan (tapasztalat)de rengeteg olyan tanár van aki alkalmatlan a pályára. Aki nem tud rendet tartani vagy nem is akar mert nem érdekli, viszont sok az olyan tanár is aki pl hangulatember vagy kiszúrós fajta vagyis aki egyaránt megszivatja azt is aki nem szolgált rá és rendesen tanul, jól nevelt.


Hangulat emberrel már találkoztam, személyesen tapasztaltam is. Én jól tanulok, nem vagyok neveletlen de 1 hiba miatt ami nem is volt nagy hiba majdnem 3-ast adott a feleletemre mert épp rossz kedve volt.

Az utána lévő órán jó kedve volt és egy nálam rosszabb feleletre (amin láccott is hogy rosszabb más is megmondta meg egy csomó hiba volt) 5-ös alát adott. Hát köszönöm szépen.......

2011. márc. 28. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!