Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Joga van-e a tanárnak elvenni...

Joga van-e a tanárnak elvenni a mobiltelefont?

Figyelt kérdés
Joga van-e a tanárnak a mobiltelefonok "begyűjtésére", ha a házirend tiltja a tanítás ideje alatt történő telefonhasználatot? Meg teheti-e azt, hogy jóesetben tanítási nap végén, rossz esetben ennél később adja vissza?
2011. márc. 31. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
18%

Valószínűleg a házirend, amit a szüleid is aláírtak, kitér arra is, hogy ha órán mobilozol, a tanár elveheti, és megteheti, hogy csak később adja vissza. Nálunk konkrétan év végéig lehetett nála a telefon.

Szóval olvasd el a házirendet, ha abban van ilyen, akkor megteheti, mert ti az aláírásotokkal elfogadtátok azt.


Mellesleg tényleg nem értem, miért nem lehet kibírni óra végéig telefonozás nélkül, bár ez kicsit off... én is kibírom, hogy egy tárgyaláson lehalkítom, és majd utána telefonálok, mi olyan nagyon sürgős mostanában minden tininek?

2011. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

Megteheti, és meg is teszi, mert igaza van.

Bírd már ki azt a negyvenöt percet, utána szünatben annyit mobcsikázol (ikszdé) amennyit akarsz...

2011. márc. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mivel a házirend tiltja, így miért ne tehetné meg?... Szerintem 45 percet ki lehet bírni mobilozás nélkül, vagy ha mobilozol is legalább ne légy olyan béna, hogy észreveszi a tanár...
2011. márc. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Joga van-e a diáknak a mobiltelefon használatára, ha a házirend tiltja a tanítás ideje alatt történő telefonhasználatot?


Ha nem használtátok, és nem is szólt, csak úgy "megelőzésül" begyűjtötte őket, az helytelen. Ha olyantól vette el, aki használta, annak ne sírjon a szája.

2011. márc. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne add oda. Szerintem elég egyszerű.
2011. márc. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Joga van hozzá.


Amúgy az iskolákba zavaróberendezést kellene felszerelni,így hiába szedi elő a lurkó a mobilt, no sms, no telefon, no facebook.

2011. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Játszani, zenét hallgatni ugyanúgy tudna, szóval sokat nem használna a nagyszerű 'zavaróberendezésed'.
2011. ápr. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
zavaróberendezés az iskolában? ennél nagyobb hülyeséget régen hallottam. ha valaki rosszul lesz, elájul, leesik a lépcsőn esetleg, akkor hogy hívjátok a mentőket? :)
2011. máj. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!