Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha befejezem a Corvinus...

Ha befejezem a Corvinus egyetem egyik középiskolás programját (MCC) akkor szerintetek jövőre rosszabbodik az esély hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés
A program annyiból áll, hogy havonta küldenek 60-120 oldal anyagot, azt meg kell tanulni, és hónap végén vizsgázni kell belőle. Félévig tart egy szak, én nemzetközi tanulmányok kurzuson vagyok. Elvileg 4 félév után kapnék róla bizonyítványt, hogy elvégeztem, de nekem semmiképp sem lenne meg a 4 félév, max 3, mert utána befejezem a sulit. Mit gondoltok, jövőre rosszabbodik az esély hogy felvegyenek?
2011. ápr. 3. 20:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Miért lenne rosszabb a helyzet? Az, hogy nem fejezed be a középiskolás programjukat, semmit nem jelent. A felvételit nem az egyetem szervezi, hanem központi. Rólad csak az eddig tanulmányi eredményedet és az érettségi pontszámaidat, illetve az egyéb cifraságokat (nyelvvizsga, OKTV, hátrányos helyzet) tudják. Annyi jelentkezőjük van, hogy sem idejük, sem kapacitásuk nem lesz megkeresni, hogy vajon te jártál-e oda MCC-re és befejezted-e. Ha pedig meg is tennék: nem tudnak miért elutasítani, mert ha a pontszámod megvan, fel kell, hogy vegyenek. Azt pedig, hogy mire adhatnak pontot, a jogszabályok kötik ki. Vagyis ez a program a felvételid esetén nem oszt, nem szoroz, esetleg a bennmaradást könnyíti meg, hogy már hallottál bizonyos alapvető ismeretekről, amit ott tanítanak.
2011. ápr. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!