Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt hallottam, hogy a Corvinus...

Azt hallottam, hogy a Corvinus egyetem diákjai nagyon sznobok. Mit jelent ez? Hogy kell ezt érteni? Gazdagok, jól öltözöttek?

Figyelt kérdés
G és K kar.
2011. aug. 7. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Ezt is jelenti, általában a gazdagok kerülnek be a legjobb helyekre, ez így van.

EZ jelenti még a viselkedésüket, beképzeltek, a másikat szarba se nézik, az alázat legkisebb jelét sem mutatják.

De ez sok helyen így van, szinte az összes egyetemistával, fősulissal elszalad a ló, de az ilyen helyeken különösen.

2011. aug. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

szívesen megcáfolnám

biztos vannak kivételek

de sajna nekem is ez a tapasztalatom

2011. aug. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Nekem pár rokonom oda jár, járt és még nem vettem észre, pedig jártam velük bulizni. Mindenki jófej volt, de persze biztos vannak kivételek, ahogy minden egyetemen.
2011. aug. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Igazából nem is adiákok a sznobok ott, hanem a tanári kar, és állandóana más doilgával foglalkoznak amihez mellesleg semmi közük.


Aki pedig nem úgy csinál mint ők azok nem kapnak jó jegyet.


Kb erről szól a corvinus, kivéve ha külföldi vagy!


Akkor persze " Dáriusz lehetsz pár ezer dollárért! "

2011. aug. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Én egy embert ismerek, aki oda jár, neki nagyon gazdag a családja, elég sznobok. Pest mellett laknak a szülei valami faluban, de a srác szerint túl fárasztó minden nap bebuszozni onnan, ezért vettek neki egy házat bent Pesten. Egy ember alapján én nem ítélem meg az összes ottani diákot, de sokszor hallottam már, hogy tele van az a suli hozzá hasonlóakkal.
2011. aug. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Azok, de ne aggódj, neked nem az a dolgod, hogy velük foglalkozz, ne is akarj bekerülni az ő kis köreikbe, mert nem fogsz tudni, csak tanulj, legyél önmagad és az elfogadás magától jön, na persze nem azonnal.

Osztottam már én is ki jó pár ingyenélő apuci kedvencét ott.

Igen vannak ilyen alakok, de pl aki első évben azzal szórakozott, hogy stréber vagyok, mert jó voltam matekból és a szemináriumokat sem vettem félvállról, és bocs, de nem költöttem hétvégéken 50.000 egy este alatt, szóval ő egész nyáron hozzám járt korrepetálásra.Vicces volt.:o)

Elég sok pénzt hagyott nálam.:o)

Vannak normálisak is, nyugi, csak viszonylag kevesen.

Én nem azonnal kezdtem az egyetemet a gimi után, hanem pár évvel később, úgyhogy úgy voltam vele, nehogy már beszólogasson nekem, aki életében öt percet nem dolgozott.

Ha nem vagy megalkuvó, ezt nem nagyon fogod észlelni, mert

egy: leszarod és a sulira koncentrálsz amiből csak profitálhatsz

kettő: te nem egy akárki vagy akivel ezt megengedhetik maguknak, de ezt az első percben tudatosítani kell bennük.

A Corvinus olyan, mint maga az élet, annyit érsz, mint amennyire tartod magad.

Sajnos nagyon sokakat láttam akik megalázkodtak, vagy meghunyászkodtak és szanaszét cikizték őket.

Szóval csak légy önmagad és ne akarj nekik megfelelni, nem érdemes.


A tanárokról annyit, hogy igen azok között is akadnak szép számmal emocionálisan kevésbé intelligensek és vannak olyanok is akik azt hiszik ők fújják a passzát szelet, de ezzel sok mindent nem tudsz kezdeni, alkalmazkodsz és tanulsz.

Tudom, hogy ezek közhelyeknek tűnnek, de ha ez felvidít, sok apuci kedvencének láttam már a fejét porba hullani a vizsgákon.

2011. aug. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Azért mert a fejükbe szállt az, hogy ők az ország legnevesebb egyetemére járnak, és ezért azt gondolják, hogy a hierarchia csúcsára érkeztek. Több embert ismerek, aki járhatott volna BGF, BME állami szakjaira, de inkább elment fizetős Corvinusra, mert az mennyivel menőbb már.
2011. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval.

Fel sem mérik, hogy a BGF pénzügy-számvitel szaka messze felülmúlja a Corvinusét.

2011. aug. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Látom vannak itt némi fogalom zavarok... a sznob az azt jelenti, ha valaki utánozza a gazdagok szokásait. Aki eleve gazdag az nem sznob.
2014. szept. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!