Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hányas átlagomnak kell lennie...

Hányas átlagomnak kell lennie ahoz hogy jogi egyetemre mehessek?

Figyelt kérdés

és milyen tantárgyakból kellene jó nak lennem?


Nálunk 5 éves a Gimnázium és 3 ikas vagyok.

És jövötöl már beleszámit az éretségibe.

Hányas átlagomnak kéne hogy legyen 1 jogi egyetemhez?

18/F


Normális válaszok kérnék!


2011. ápr. 18. 15:11
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Én úgy tudom, hogy még a kitűnők közt is válogatnak, persze egyeteme válogatja, de a versenyképesek, jóhírűek csak a legjobbak legjobbjait veszik fel. Jogra sokan jelentkeznek.
2011. ápr. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a felvi.hu-n tudsz olvasni a pontszámítási módszerekről és hogy milyen tárgyakat vesznek figyelembe a jelentkezésnél (magyar és történelem)

ennek figyelembevételével jelentkezz fakultációra!

2011. ápr. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

magyar, töri a legfontosabb + legyen min. 2 közép vagy egy felsőfokú nyelvvizsgád és emeltezz egy tárgyból.

Nekem 3,0-ás átlagom volt középsuliban végig, érettségin 4,5-ös átlagom lett, és bekerültem.

A két felvételi tárgyat kell min. 90%-ra megírni, akkor nem nagyon lesz probléma, persze ebből az egyiknek emeltnek kell lennie.

2011. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
amúgy elég magas a ponthatár, remélem az első válaszoló nem rémisztett el :)
2011. ápr. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, nem elrémiszteni akartam :) De én valóban ezt hallottam joghallgatóktól.
2011. ápr. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
egyetemtől függ a ponthatár. van ahol alacsony a fizetősön, van ahol magas. de az állami az mindenhol magas. bár ezek ugye relatívak
2011. ápr. 19. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
illetve pontosítok, amiket én nézegettem, azoknál az államilag támogatott hely úgy 400 körül mozgott. de ezeket a felvi.hu-n megtudod nézni.
2011. ápr. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jogra jelentkeztem,most fogok érettségizni 2 hét múlva.Erős gimibe járok/jártam,ahol nagyon ingadozó voltam,a 9.-es átlagom 3,2 volt még,most negyedikre 4,5 lesz...hogy sikerülni fog-e?Nagyon remélem...mindenesetre a 80 plusz pontom megvan,a történelmem emelt lesz,magyar meg menni fog,mert az erősségem.Tehát a leglényegesebb szerintem a töri,és valóban,ahogy valamelyik előző hozzászóló írta,minimum 85-90 kell töriből és magyarból is.Ja és én duplázok.
2011. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!