Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyennek találtátok a mai...

Milyennek találtátok a mai magyar érettségin a szövegértést?

Figyelt kérdés
2011. máj. 2. 12:25
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Guglizzatok rá a versre, az elsőt írta Emil akárki. :)
2011. máj. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
A 2.-ban elemeket kellett, vagyis 1-2 szót, én legalábbis így értelmeztem
2011. máj. 2. 13:43
 23/30 anonim ***** válasza:

én azt írtam oda, hogy miből látszik, hogy ismerik egymást, hogy:

- egy korábbi beszélgetésre utaló elemek

- ezt elfelejtettem:D

de tehát saját szavakkal megfogalmazva kellett, vagy kiszedni? az h idézni kell vagy kiszedni a szövegből nem volt odaírva

2011. máj. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Én már nem emlékszem h mit írtam, de ilyenre kell gondolni szerintem h mondjuk van egy ilyen mondat(csak most mondok egy kitaláltat) A múltkor félbemaradt az előző vitánk.

Ebből pl azt írtam volna oda h előző vitánk.

De tényleg nem emlékszem már h mit írtam xD azt tudom h először mondatot akrtam kiírni, aztán áthúztam és 1-1 szót írtam

2011. máj. 2. 13:53
 25/30 A kérdező kommentje:

Előző, ezt írtad oda?"Egy korábbi beszélgetésre utaló elemek"

Pont h elemekre kérdezett rá nem?Tehát egy konkrét szóra

2011. máj. 2. 13:55
 26/30 anonim ***** válasza:

2. Milyen nyelvi elemek utalnak a szövegben arra, hogyí a párbeszéd egy régebb óta folyó és le nem zárt vitából van kiragadva? Két elemet említsen!

- A két szereplő kapcsolatfelvétele hiányzik: a fatikus funkció hiánya

- A kezdő mondat visszautalást jelöl: "Szeretném, ha egyszer már megírnád."

2011. máj. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
a nyelvi elem, az szavakra vonatkozna? szerintem nem, sokkal inkább a szöveg bizonyos részei, elemei, és nem kimásolva abból, hanem az elnevezése annak, pl. a köszönés, vagy korábbi beszélgetésre való utalás
2011. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
ja akkor lehet :/ nem is emlékszem rá h ott volt az előtte h nyelvi :/ mindegy, végül is legalább nem 6 pontos volt, csak 2
2011. máj. 2. 14:10
 29/30 anonim ***** válasza:
"Milyen nyelvi elemek utalnak a szövegben arra, hogy a párbeszéd egy régebb óta folyó és le nem zárt vitából van kiragadva? Két elemet említsen!"
2011. máj. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
már megnéztem
2011. máj. 2. 14:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!